Ziemeļu forti – jūra, grausti un vēsture

Ziemeļu forti Liepājā, Karostā patiks gan tiem, kam patīk ložņāt pa pamestām ēkām un graustiem, gan tiem, kam vienkārši tīk jūra un pastaigas.

Kas ir Ziemeļu forti?

Par Ziemeļu fortiem: Ziemeļu forti ir 19. gadsimta beigās izbūvēta fortu izbūve, kas vēlāk tika atzīta par stratēģisku kļūdu un principā lemta pamestībai. Vismaz šodien gan Ziemeļu fortiem ir sava vērtība kā tūrisma objektam. Gan jau teju ikviens latvietis ir izstaigājis fortus un redzējis leģendāro vecmāmiņas grafiti mākslas darbu. Ja nav dūšas ložņāt pašās bunkuru iekšās, tad ir vērts izstaigāt vismaz garām visām fortu ēkām. Šis ir arī laika jautājums – fortus ar laiku izskalo un izārda jūra. 2021. gada pavasarī jau dzirdēju, ka leģendārās mājiņas ar kāpnēm vairs nav!

Vairāk informācijas: liepaja.travel

Kas jāņem vērā: Par cik piekrastes stāvkrasti var brukt, ieteicams nestaigāt zem fortu drupām.

Kas vēl apskatāms tuvumā? Dienvidu forti, pati Liepājas pilsēta, Bernātu dabas parks (viena no skaistākajām Kurzemes jūras piekrastēm), Papes dabas parks (vieta, kur brīvā dabā sastapt zirgus un taurus)

Foto ieskats Ziemeļu fortos

Manuprāt, jūra, Liepāja un Ziemeļu forti vienmēr ir lieliska ideja. Man jau arī vienmēr ir patikuši grausti, kurus izložņāt. Tiesa, fortos iekšā baigi neizstaigāju: šķita, ka tā ir īstākā bomžu un skvoteru paradīze. Karosta vispār ir tāda savdabīga vieta ar izteiktu pamestības izjūtu tai pāri. Jebkurā gadījumā saulainā dienā izstaigāt fortu apkārtni ir superīgi, un tā nejūtas tik draudīga.

Latvijā (vēl) nav diži daudz vēja turbīnu. Tāpēc ir forši izmantot iespēju un pie Ziemeļu fortiem zem vienas no tādām pastāvēt. Diezgan interesanta sajūta, tā vien šķiet, ka turbīnas lāpstas trāpīs pa mani! 😀

Man fortos ļoti patīk tas, ka tur ir gana daudz, ko izstaigāt un izpētīt. Mani vienmēr arī patīk pētīt dažādus grafiti un uzrakstus uz sienām. Jāatzīst, ka forti ir vairāk aprakstīti ar muļķībām, nevis apdāvināti ar mākslu (slavenais vecmāmiņas grafiti ir izņēmums).

Vai esi bijis Ziemeļu fortos?
Dalies ar saviem iespaidiem komentāros zemāk!

Citi apskates objekti:

🗺 Saullēkts Cenas tīrelī
🗺 Kangaru dabas taka un skatu tornis

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *