Viesatas upesloku dabas taka

Viesatas upesloku taka ir ļoti skaista gan ziemā, gan gada siltajā periodā. Tajā ir 3 dažāda garuma maršruti un skaisti skati ik uz soļa.

Par Viesatas upesloku taku

Dabas takas apraksts: Viesatas upesloku taka vijas gar nelielo, bet gana skaisto Viesatas upes krastu. Dabas taka atrodas Irlavas pagastā un sākas pie neliela tiltiņa un info zīmes. Tālāk tā sadalās divos maršrutos. Dzeltenais maršruts būs īsais, bet sarkanais – garais. Šo maršrutu norādes ir uzkrāsotas uz koku stumbriem. Es iesaku sekot sarkanajām norādēm – manuprāt, tas ir aizraujošākais maršruts. Vairāk kalniņu! Protams, ja ir luste iet ilgāk. Šajā dabas takā mierīgi var aizvadīt līdz pat 3-4 stundām.

Dabas takas garums un veids: maksimālais takas garums ir 11 km (ir 3 maršruti – dzeltenais īsais, sarkanais garais, zaļais atgriešanās maršruts), taka ir lokveida

Vairāk informācijas: Dodies.lv vai Kurzemesregions.lv (te var lejupielādēt GPX maršruta failu)

Kas jāņem vērā? Ģērbies laikapstākļiem atbilstoši. Ziemā kāpnes un taciņas nogāzēs var būt slidenas. Ģimenēm piemērotāks būs dabas takas dzeltenais (īsais) maršruts. Es manīju pāris jaunās ģimenes stumjamies arī ar ratiņiem, taču es neteiktu, ka šī taka ir draudzīga ratiņiem (tie bieži būs jānes uz rokām).

Foto un video no dabas takas

Pirmo reizi dabas taku izstaigāju 2018. gada 18. februārī (wow, cik zīmīgi). Tolaik jūsmoju par jauno iPhone 6S, kuram bija slow motion filmēšanas režīma iespēja. Tāpēc arī atmiņu video ir galvenokārt palēninātie kadri, man tādi ļoti patīk. 😀

Noskaties video, kurā notvēru ziemīgi mierīgo noskaņu. Tā mūs satika pirmajā pārgājienā. Viesatas upesloku taka pavisam noteikti ir tā dabas taka, kas ziemā izskatās teju aizraujošāka nekā vasarā!

Otro reizi takā viesojos visai siltā rudens dienā – 2020. gada 8. novembrī. Tad jau biju ekipētāka ar jaudīgāku telefonu un tā kameru un tapa šīs bildes.

Vai es vēlētos šeit atgriezties? Pavisam noteikti jā! Es ceru atgriezties šajā dabas takā arī vasarā. Jau kopš pirmās viesošanās reizes es zināju, ka vēlos gar šīs upes lokiem izstaigāties arī gada siltākajā periodā.

Vai esi viesojies Viesatas upesloku dabas takā?
Padalies ar saviem iespaidiem komentāros zemāk!

Citas dabas takas:

🔗 Kangaru dabas taka un skatu tornis
🔗 Saullēkts Cenas tīrelī

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *