#grāmatas

Katru gadu cenšos izlasīt 50 grāmatas. Par interesantākajām grāmatām rakstu grāmatu apskatus. Tiekamies arī Goodreads!

5 labas latviešu rakstnieku grāmatas

5 labas latviešu rakstnieku grāmatas featured

Vasara vēl nav galā! Varbūt priekšā ir vēl kāds atvaļinājums. Varbūt tu vienkārši vēlies izbaudīt garākus nedēļas nogales rītus ar lielu kafiju un grāmatu klēpī. Jebkurā gadījumā – šeit ir 5 labas latviešu rakstnieku grāmatas, kuras, manuprāt, ir laba lasāmviela.

Dalai Lama “The Book of Joy”. Grāmatas apskats

The book of joy dalai lama desmond tutu douglas adams grāmatas apskats dari lietas blogs

Budisms, meditācijas, pašizaugsme, dzīves jēga – esmu diezgan pārliecināta, ka neesmu vienīgais cilvēks, kas par šīm lietām interesējas un kam tas viss aktualizējas noteiktos dzīves posmos. Ik pa laikam meklēju papildus iedvesmu grāmatās un šoreiz ņēmu rokās Dalai Lamas, Desmond Tutu un Duglasa Abramsa grāmatu “The Book of Joy”. Šīs grāmatas lasīšana man atgādināja haotisku …

Dalai Lama “The Book of Joy”. Grāmatas apskats Read More »

5 labākās grāmatas, ko izlasīju 2019. gadā (un 4 sliktākās arī)

5 labākās un sliktākās 2019. gadā izlasītās grāmatas

Vēl pirms 2020. gada pirmās dienas es labi zināju vienu lietu. Arī šogad apņemšos izlasīt 50 grāmatas – tieši tāpat, kā to biju nospraudusi 2019. gada sākumā. Pagājušā gada izaicinājums noslēdzās ļoti veiksmīgi – izlasīju 42 grāmatas! Izvēlējos 5 labākās (un 5 sliktākās arī) no izlasītajām – par tām tad arī neliels apskats šajā rakstā.

Grāmatas apskats: “12 Rules for Life: An Antidote to Chaos”

Jordan Peterson 12 Rules for life pocketbook

Kas nāk prātā tev, kad izdzirdi vārdu self-help? Vai tu to uztver kā lamuvārdu vai arī kaut ko potenciāli noderīgu? Ar visai self-helpy nosaukumu, Jordan B. Peterson grāmata “12 Rules for Life: An Antidote to Chaos” nav nemaz tik absolūti šajā grāmatu tipa plauktiņā ievietojama. Kā 12 eseju krājums tā drīzāk varētu iet pie psiholoģijas vai kādiem filozofiskiem …

Grāmatas apskats: “12 Rules for Life: An Antidote to Chaos” Read More »

Grāmatas apskats: The Minimalists – “Everything That Remains”

Grāmatas apskats everything that remains

Interesējoties par savas dzīves un pašsajūtas uzlabošanu ļoti daudzās nozarēs un tēmās, mani arvien vairāk sāka uzrunāt minimālisma filozofija. Paturēt nesvarīgo un atmest to, kas tev nerada vērtību – tas it kā skan vienkārši, bet praksē ne vienmēr tā ir. Tamdēļ iedvesmai ķēros klāt The Minimalists podkāsta autoru Joshua Fields Millburn un Ryan Nicodemus memuāram …

Grāmatas apskats: The Minimalists – “Everything That Remains” Read More »

E-grāmatu lasīšana, izmantojot Pocketbook

pocketbook un kindle e-grāmatu lasītāji

Lai gan es vienmēr priecāšos par izjūtu, ko sniedz pieskāršanās taustāmai grāmatai, es ļoti novērtēju iespēju lasīt grāmatas ar e-grāmatu lasītāju. Vēl nepētot daudz sīkāk, galvenā ērtība ir iespēja paņemt lielu apjomu dažādas lasāmvielas, to visu ietverot aptuveni 170 gramos. Ir vēl daudz citu vērtīgu priekšrocību, ko savā pieredzē esmu pamanījusi, lasot grāmatas drukātajā formātā, …

E-grāmatu lasīšana, izmantojot Pocketbook Read More »