Ceļot

Saullēkts Cenas tīrelī – video un foto galerija

4 min read

Brīvā laika izbraucienu idejas noteikti var pasmelties internetā un soctīklu galerijāsArī mēs ar mājiniekiem sagribējām justies tikpat smuki un jauki kā instagram bildēs. Tāpēc mēs cēlāmies četros no rīta, salikām somās termosus ar karstu kafiju un našķus – un devāmies baudīt brokastis un saullēktu Cenas tīrelī! Iesaku izmēģināt šādu pieredzi arī jums. Pavisam noteikti nevajag vairīties to darīt arī ziemas mīnusos. Saulainā rītā purvs izskatās tik ļoti citādāk, nekā to jebkad esi redzējis dienas laikā! Lai iedotu garšiņu, noskaties video un izpēti fotogaleriju!


Pirmkārt, lai kā man negribētos to nelaimīgo kaiti pieminēt… Jap, ir covid-19 laiks, tāpēc ar šī raksta un video es noteikti nerekomendēju doties uz šo taku, kamēr Latvijā ir ārkārtas stāvoklis. Rūpējies par sevi un savu iemīļoto kompāniju – un pieglabā šo savā to-do listē nākotnei, kad visi atkal varēsim brīvi doties tur, kur sirsniņa kāro! Paldies par sapratni. Ok, tagad atpakaļ pie foršās daļas. 🙂


Ok, lai gan es ļoti bieži arī darba dienās ceļos piecos no rīta, nebija viegli brīvdienas rītā celties četros. Tomēr doma par karstu kafiju ar sojas pienu brīvā dabā bija gana vilinoša, lai satuntulētos siltās drēbēs un dotos piedzīvojumā. Jāsaka gan, ka iesaku paskatīties saullēkta laiku un izbraukt krietni laicīgi. Kamēr izkasījāmies no mājas… Saule jau ausa, kad tikko bijām uzkāpuši uz Cenas tīreļa laipas. Bet tik un tā – piedzīvojums bija sācies!

saullēkts cenas tīrelis

Mūs ļoti palutināja saulainais rīts – pilnīgi bez vēja! Drusciņ pavēsi fotografēt, bet absolūts skaistums visapkārt. Un ar katru soli – arvien vairāk! Iemīlējos katrā apsarmojušajā zāles stiebriņā un saules staros.

Šīs bildes pat nerediģēju. Daba pati visu izdarīja – man atlika vien nofotgrafēt.

Brokastu sagatavošanai gan piegājām daudz rūpīgāk kā laicīgai izbraukšanai no mājas. 🙂 Termosos paņēmām līdzi karstu tēju un kafiju. Kafijai pievienojām sojas piena pulveri (jo ar māsu mīlam kafijas ar pienu). To, starp citu, var bez iepakojuma iegādāties veikalā Turza! Ir ne tikai sojas, bet arī kokosriekstu piena pulveris. Reāli laba štelle pirmkārt jau dabas izbraucieniem: tas nesabojāsies, parastu pienu vairāku dienu izbraucienā noteikti neņemsi līdzi. Es to lietoju katru dienu, jo nelietoju govs pienu, bet negribu ne pirkt augu pienus tetrapakās, ne gatavot pati. Ir darīti visi varianti – patlaban man vislabāk strādā sojas piena pulveris. 🙂

Brokastīm paņēmām manis cepto šokolādes granolu un jogurtu. Burciņā iebērām granolu, salikām pa virsu ripiņās sagrieztus banānus. Purvā uz vietas uzlējām jogurtu. Super! Mašīnā priekš našķošanās paņēmām riekstus, rozīnes un banānu čipsus.

Īsti dabas braucienu profiņi gan jau neliktu granolu stikla burciņās, bet ai – tas tak tāds 3 stundu izbrauciens, nebija tik traki. 🙂

saullēkts cenas tīrelis

saullēkts cenas tīrelis

Dabas izbraucienus nevaru iedomāties bez savas mīļās 24Bottles termosa pudeles! Tā tiešām izcili tur karstumu, pat pārāk labi! Tāpēc līdzi paķēru arī eCoffee Cup bambusa take-away tipa krūzi, kur kafiju ieliet dzeršanai. eCoffee Cup krūzītes biju manījusi Turzā, bet 24Bottles termospudeles un parastās ūdens pudeles var iegādāties vēl vienā feinā beziepakojuma produktu veikalā – Zeroveikalā.

Nu ko – neapmaksātās reklāmas ir galā! 😀 (bet, ja nopietni, tad tiešām iesaku to, kas točna ir labs)

Nobeigumā vēl pāris garšīgas bildes – un noteikti noskaties video, ja vēl nepaguvi. 🙂


Vai esi bijis saullēktu purvā skatīties?

Kur tu devies – un kādi bija tavi iespaidi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *