šampūnziepes un ķermeņa ziepes – ieteikumi

Izlasīsi 9 minūtēs

Šampūnziepes un ķermeņa ziepes ir lieliska alternatīva šampūniem un dušas želejām pudelēs. Šajā rakstā lasi par šampūnziepēm un ķermeņa ziepēm, ko esmu izmēģinājusi, kā arī dažiem praktiskiem padomiem.


Šajā rakstā:

Lauras šampūnziepes
Speick šampūnziepes
Citi šampūnziepju ražotāji
Faith in Nature ķermeņa ziepes
Citi ķermeņa ziepju ražotāji
Kā ilgāk izmantot ziepju gabaliņu?

Turpinot izpētīt less waste jeb mazākatkritumu dzīvesveidu, es vēlējos samazināt vannasistabā esošo plastmasas pudeļu un citu iepakojumu apjomu. Izrādās, ka šis ir visai viegli sasniedzams mērķis – ir tik daudz patīkamu alternatīvu ķermeņa kopšanai!

Zeroveikalā, kas ir viens no daudzajiem Latvijas beziepakojuma produktu veikaliem, ir ļoti plašs ziepju produktu klāsts. Dažas no tām jau esmu izmēģinājusi. Tiklīdz izmēģināšu vēl kādu jaunu produktu, par to noteikti ziņošu šeit blogā, Instagram profilā vai Youtube kanālā!

Bet tagad – vairāk par šampūnziepēm!

Lauras šampūnziepes

Šampūnziepes ir šampūns ziepju formātā – jeb šampūns bez iepakojuma. Ģenialitāte slēpjas vienkāršībā! Tāpat kā šampūnu, tās ieziepē matos un izskalo.

Atkarībā no šampūnziepju sastāva un ražotāja norādēm, dažreiz pēc matu mazgāšanas ar šampūnziepēm ir ieteicams izskalot matus ar ābolu etiķi. Angliski to sauc par apple cider vinegar rinse (saīsinājumā – ACV rinse). Tas ir ar ūdeni atšķaidīts neliels daudzums kvalitatīva ābolu etiķa. To izmanto, lai novērstu matu sausumu un lai tos būtu viegli ķemmēt.

Lai gan esmu pilna ar mazākatkritumu dzīvesveida entuziasmu, man patīk ietaupīt laiku, ja tas ir iespējams. Tāpēc meklēju šampūnziepes, pēc kuru lietošanas nav papildus jāizmanto ābolu etiķis. Devu priekšroku Lauras šampūnziepēm ar aļģēm. Ziepes nav visai lētas (Zeroveikalā maksāja 8 €), tomēr Lauras šampūnziepju internetveikalā ir iespējams iegādāties mini šampūnziepes. Tā tu vari no sākuma izmēģināt dažādus variantus, lai atrastu tās, kas taviem matiem patīk vislabāk!

Novērtējums: 10/10!

Cena: 8,50 €

Kur iegādāties: Zeroveikals un citos beziepakojuma produktu veikalos, ražotāja internetveikalā

Plusi:
– Pēc mazgāšanas mati nav jāskalo ābolu etiķūdeni
– Regulāri lietojot, mati ar laiku atgūst dabīgo mirdzumu un biezumu (pat kondicionieri nevajag!)
– Dabīgas sastāvdaļas (nav jāsatraucas par parabēniem u.t.t.)
– Vietējais ražojums! #atbalstivietējos
– Ja aļģes gluži neuzrunā, ir pieejamas citas variācijas – apelsīns, ogle, Indijas ērkšķoga u.c.

Mīnusi: Cena – taču viens gabaliņš pietiks aptuveni 2-3 mēnešiem atkarībā no matu garuma, biezuma un mazgāšanas biežuma.

zeroveikals šampūnziepes un ziepes-7

Speick šampūnziepes

Šīs šampūnziepes nopirku draugam. Tik īsiem matiem kā viņa matiem jau daudz nevajag! Par cik draugs bieži devās darba izbraucienos uz ārzemēm, nelielais ziepju izmērs bija piemērots pārvadāšanai čemodānā. Lai gan teorētiski šīs šampūnziepes ir jāpapildina ar ābolu etiķūdens izmantošanu, mans draugs to ne reizi nebija darījis. Un tāpat ziepes darbojās lieliski!

Novērtējums: 9/10

Cena: 2,90 € (citas variācijas sensitīvai ādai no šī paša ražotāja Zeroveikalā – 5,90 €)

Plusi:
– Mati pēc lietošanas ir mīksti, biezi un dzīvīgi
– Viens ziepju gabals čaļiem ar īsiem matiem noteikti pietiks (vismaz) 2-3 mēnešiem
– Dabīgas sastāvdaļas (vegāniskas un cruelty free)
– Ir arī citas variācijas jutīgai ādai – ar melno ķimeņu eļļu, citronellu, rozmarīnu
– Laba cena – ņemot vērā, ka viens gabaliņš ļoti īsiem matiem kalpos ļoti ilgi

Mīnusi:
– Teorētiski jāskalo ar ābolu etiķūdeni (bet domāju, ka ļoti īsu matu īpašnieki bez tā var iztikt)
– Garu matu īpašniekiem šis noteikti nebūs visai ekonomisks variants (tad labāk derēs Lauras šampūnziepes)

zeroveikals šampūnziepes un ziepes

Citi šampūnziepju ražotāji

Lai gan esmu absolūts Lauras šampūnziepju fans, nu jau ir pieejami tik daudz vietējo ražotāju šampūnziepju varianti. Atliek tikai izvēlēties un izmēģināt, lai atrastu savu mīļāko matu kopšanas ziepju gabaliņu!

Daži no man zināmiem vietējiem šampūnziepju ražotājiem ir Estere Cosmetics, Roots Cosmetics, Vegan Fox un Silmachy Remedies. No brāļu lietuviešu sortimenta izcilas ir Solidu Cosmetics šampūnziepes (man ļoti patika viņu zaļās šampūnziepes taukainiem matiem)!
Vai zini vēl kādu? Padalies komentāros!


Faith in Nature ķermeņa ziepes

Ja reiz šampūnziepju izmantošana ir tik vienkārša un ģeniāla – kā būtu ar pārmaiņām ķermeņa mazgāšanā? Arī ķermeni var mazgāt ar ziepēm. Turklāt ir pieejams tik plašs klāsts, tajā skaitā arī bez iepakojuma! Mazgājot ķermeni ar ziepēm, man radās pārdomas. Kā tas nākas, ka cilvēki ir aizmirsuši par tik vienkāršu lietu kā ziepes, un tā vietā izmanto ķermenim un videi nelabvēlīgām vielām pārpildītas dušas želejas, iepakotas plastmasas pudelēs?

Lai atbrīvotos no dušas želeju pudelēm, izmēģināju Zeroveikalā iegādātās Faith in Nature zīmola ķermeņa ziepes. Tās var izmantot vai nu pa taisno uz ķermeņa (ieziepējot to) vai arī ar dušas sūklīti. Šīs ziepes pietiks aptuveni 1,5 – 2 mēnešiem. Tās padara ādu maigu, nesausina to.

Novērtējums: 7/10

Cena: 2,50 €

Plusi:
– Ļoti plaša izvēle ziepju smaržām – no lavandas un alvejas līdz pat šokolādei un citrusaugļiem (visas smaržo dievīgi!)
– Āda pēc dušošanās nav sausa, kā tas var būt ar parastajām, lētajām ziepēm iepakojumos no lielveikalu plauktiem
– Dabīgas sastāvdaļas (sastāvā ir ēteriskās eļļas, nav parabēnu, mākslīgo aromātu un SLS), ziepes ir vegāniskas un cruelty free
– Lavandas smarža ir the ultimate nostalgia ride, vismaz man – atgādina bērnības smaržu 🙂

Mīnusi:
– Cena – lietošanai dušā šīs vēl labprāt atļaujos, bet virtuvei gan aizskrēju uz Drogām pēc Dove ziepēm (kartona iepakojumā)
– Atsevišķas smaržas var atgādināt veļas ziepes (bet tas, protams, atkarīgs no personīgajām preferencēm)

zeroveikals šampūnziepes un ziepes-8

Citi ķermeņa ziepju ražotāji

Ja esmu bijusi steigā, tad parasti Rimi izvēlos Dove ziepes to iepakojuma dēļ (kartons). Tomēr gan beziepakojuma produktu veikalos, gan ražotāju internetveikalos var iegādāties vēl daudzas foršas ziepes! Daži no vietējiem ražotājiem, kas iekrituši manās acīs, ir Smelly Viking, Kazas Laukos,


Kā ilgāk izmantot ziepes?

Lai šampūnziepes un ķermeņa ziepes pietiktu ilgākam laikam, ir dažas vienkāršas lietas, ko tu vari darīt.

Saziepē šampūnziepju gabaliņu nevis matos, bet rokās. Berzējot ziepju gabaliņu rokās, tas patērēsies krietni mazāk. Par cik šampūnziepes ir visai dārgas, tad šis noteikti ir vienkāršs veids, kā samazināt izmaksas vismaz par kādu eiro!

Neturi ziepes mitrumā. Pēc mazgāšanās gan šampūnziepju, gan ķermeņa ziepju gabaliņu noliec žāvēties. Ja ziepes stāv ūdenī un tām neļauj apžūt, tās paliks mitras un mīkstas un ātrāk izlietosies. Nav bēdīgāka vannasistabas skata kā izšķīdušas šampūnziepes. 🙂

Ceļojot neturi mitras ziepes slēgtā trauciņā. Šampūnziepes un ķermeņa ziepes ir labs variants ceļojumiem un lidošanai. Tās nav šķidrums, tātad uz tām neattiecas šķidrumu ierobežojumi. Tādēļ tās var ielikt nelielā un vieglā metāla vai plastmasas trauciņā. Tomēr pēc izmantošanas tās kādu laiku jāpatur, lai tās paspēj apžāvēties, pirms tās atkal likt aizvērtā kārbiņā un tad čemodānā.

Ja izmanto dušas kabatiņu, pēc lietošanas ziepes izņem ārā. Es dušā izmantoju dušas kabatiņu (var iegādāties Burkā un citos beziepakojuma produktu veikalos). Tajā ievieto ziepju gabaliņu. Ar draugu dalām vienu ziepju gabaliņu, jo abiem ir katram sava dušas kabatiņa. Tieši tāpat kā ar slēgtiem traukiem, no dušas kabatiņas ziepes ieteicams izņemt ārā apžāvēšanai. Tādā veidā ziepes pietiks ilgākam laikam.


Lasīt vairāk:

Beziepakojuma veikalu produktu apskats (video)
Zero waste produkti – ko izmantot? (video)
Citi less waste tēmas raksti

3 thoughts on “šampūnziepes un ķermeņa ziepes – ieteikumi”

  1. Es ļoti gaidīju šo bloga ierakstu, it sevišķi pēc manas bēdīgās pieredzes ar šampūnziepēm no Igaunijas. Lai gan uz kastītes nekas tāds nebija rakstīts, sāku domāt, ka varbūt manējās bija jālieto komplektā ar etiķi, jo mati bija biezi, smagi un netīri jau nākamās dienas vidū. Bet pēc šī bloga ieraksta izlasīšanas gribu izmēģināt aļģu ziepes. Un par ķermeņa ziepēm piekrītu, tetovējuma tīrīšanai bija jānopērk ziepes parastās, un es ar sajūsmu atklāju, ka tik daudz ērtāk lietot kā dušas želeju! 😀 Paldies par testēšanu un bloga ierakstu!

    1. Sintija from Restart the show

      Pavisam noteikti piekrītu, ka ar katru produktu var būt pavisam citādāka pieredze!
      Vēl pirms visa zero waste buma man reiz draugi uzdāvināja Lush kosmētiku un to starp viņu šampūnziepes. Toreiz ne sapratu, kā pareizi jālieto, ne arī baigi patika – izmetu 😀 Šīs tiešām aiziet ar lielu prieku! Ja īsti neuzrunā aļģes (lai gan tām nav intensīvs aromāts, kā tas ir ķīmiskajām veikalu dušas želejām), paskaties citas variācijas arī!

  2. Pingback: Rudzu miltu šampūns un ābolu etiķa matu kondicionieris – Dari Lietas blogs

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *