Šampūnziepes – alternatīva šampūnam pudelē

Šampūnziepes ir tiešām jēdzīga alternatīva šampūniem pudelēs. Rakstā lasi par to, kas ir šampūnziepes, kā tās izmantot un kādas ir Dari Lietas atsauksmes par izmēģinātajām šampūnziepēm.

Kas ir šampūnziepes un kā tās izmanto

Šampūnziepes, līdzīgi kā ziepes, ir sapresēts ziepju gabaliņš matu mazgāšanai. Ir pieejamas dažādas vietējo ražotāju radītās šampūnziepes (zemāk rakstā pievienotas atsauksmes par līdz šim izmēģinātajām šampūnziepēm). Viens šampūzniepju gabaliņš parasti pietiek no 2 – 3 mēnešiem atkarībā no matu garuma, biezuma un to mazgāšanas biežuma.

Kā izmanto šampūnziepes? Dušas laikā mitros matos šampūnziepju gabaliņu ieberzē matos, līdz izveidojas putas un var labi ieziepēt matus. Pēc tam izskalo. Atkarībā no šampūnziepju ražotāja norādēm, dažām šampūnziepēm papildus nepieciešama matu izskalošana ar tā saucamo ābolu etiķa kondicionieri. Angliski to sauc par apple cider vinegar rinse (saīsinājumā – ACV rinse). Tas ir ar ūdeni atšķaidīts neliels daudzums kvalitatīva ābolu etiķa. To izmanto, lai novērstu matu sausumu un lai tos būtu viegli ķemmēt.

❗️Uzmanies no šampūnziepju putu nokļūšanas acīs! Atkarībā no sastāvdaļām, gan šķidrie šampūni, gan arī šampūnziepes var būt būt kodīgas, ja nonāk acīs.

Kā ietaupīt šampūnziepes? No personīgās pieredzes varu ieteikt divus veidus. Pirmais ir šampūnziepju ieziepēšana vispirms plaukstās un tad ar plaukstām saziepēt matus. Otrais veids ir izmantot vīriešu šampūnziepes – bieži vien tās ir veidotas kā divi vienā: ziepes matiem un ķermenim. Piemēram, šis Estere cosmetics cietais šampūns vīriešiem.

šampūnziepes un ķermeņa ziepes ieteikumi

(attēlā) Lauras šampūnziepes stikla burciņā.

Ieteikumi šampūnziepju uzglabāšanai

Ir jāņem vērā, ka šampūnziepes nevajadzētu turēt mitrumā. Turot tās mitrumā (it sevišķi tieši ūdenī), tās paliks mīkstas un var ļoti ātri izšķīst. Tātad tās pietiks krietni īsākam laika periodam. Tas ir ļoti būtisks zaudējums, ja ņem vērā, ka viens šampūnziepju gabaliņš parasti maksā robežās no 5 – 8 €.

Līdz ar to šampūnziepes pēc mazgāšanas turi nevis dušas kabīnē, bet gan ārpus tās – piemēram, uz ziepju trauka, kurā tās nesaskaras ar notecējušo ūdeni.

Ko darīt ceļojot? 🌴 Ja šampūnziepes ņemsi sev līdzi, piemēram, ceļojumā vai uz sporta zāli, pārnēsā tās stikla, metāla vai plastmasas kārbiņā ar vāku. Tomēr neaizmirsti pēc ierašanās mājās (vai viesu mājā ceļojuma laikā) un uzreiz atvērt kārbiņu, lai šampūnziepes nestāvētu mitrumā slēgtā traukā un neizšķīstu.

Estere Cosmetics kafijas skrubjziepes

(attēlā) Gan šampūnziepes, gan ķermeņa ziepes turu uz ziepju trauciņa, lai tās ilgāk saglabātu.

Atsauksmes par izmēģinātajām šampūnziepēm

Šajā sadaļā atradīsi manas atsauksmes par šampūnziepēm, ko esmu izmēģinājusi. Šī sadaļa tiek papildināta, tiklīdz esmu izmēģinājusi jaunas šampūnziepes.

Lauras šampūnziepes

Lauras šampūnziepes ar aļģēm

Novērtējums: 9/10
Kur iegādāties: Ražotāja internetveikalā, Zeroveikals un citos beziepakojuma produktu veikalos

Lauras šampūnziepēm ar aļģēm bija pirmās šampūnziepes, kuras izmēģināju. Tām nav vajadzīga papildskalošana ar ābolu etiķūdeni. Putojas pietiekami labi, bet ne ļoti bagātīgi. Viens ziepju gabaliņš īsiem pietiek 2-3 mēnešu, mazgājot tos katru dienu. Tomēr Lauras šampūnziepju internetveikalā ir iespējams iegādāties mini šampūnziepes, lai nedārgi izmēģinātu dažādus variantus. Ja aļģes neuzrunā, ir pieejami citi varianti ar apelsīnu, ogli, Indijas ērkšķogu un citi.

Speick šampūnziepes

zeroveikals šampūnziepes un ziepes-7

Novērtējums: 9/10
Kur iegādāties: Zeroveikals

Šīs šampūnziepes nopirku draugam ar īsiem matiem. Par cik viņš bieži devās komandējumos, nelielais ziepju izmērs bija piemērots pārvadāšanai čemodānā. Lai gan teorētiski šīs šampūnziepes ir jāpapildina ar ābolu etiķūdens izmantošanu, mans draugs to ne reizi nebija darījis un mati bija tīri un mīksti. Viens gabaliņš pietika 2,5 mēnešiem. Vegāniskas un cruelty free šampūnziepes ar zemu cenu. Ir arī citas variācijas jutīgai ādai, tās ir dārgākas. Šis nebūs piemērots variants garu matu īpašniekiem, jo tās ātri iztērēsies.

Estere Cosmetics apelsīnu šampūnziepes

Estere Cosmetics apelsīnu šampūnziepes taukainiem matiem

(attēls no Estere Cosmetics)

Novērtējums: 7/10
Kur nopirkt: Ražotāja internetveikalā, Burka un citur

Šīs šampūnziepes man personīgi sākotnēji šķita pārāk cietas, lai būtu labi putojošas, bet tās mani pārsteidza! Ziepes bija patīkamas un labi izmazgāja matus. Jāatzīst, ka tās neputojās visai bagātīgi, it sevišķi samazinoties to izmēram lietošanas gaitā.

Estere Cosmetics cietais šampūns vīriešiem

Estere Cosmetics vīriešu cietais šampūns

Novērtējums: 10/10
Kur nopirkt: Ražotāja internetveikalā, Burka un citur

Šīs ir manas favorītziepes! Tās izcili putojas, jo patiesībā ir paredzētas kā divi vienā: šampūns un ķermeņa ziepes vienā ziepu gabalā. Par cik tās labi putojas, tās ir arī ārkārtīgi ekonomiskas – tās pietiks 3-4 mēnešiem. Tām nav arī tipiskās vīrišķīgās smaržas, kāda ir visiem Old Spice un pārējiem vīriešu mazgāšanās līdzekļiem. Manuprāt, lielisks produkts ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm!

ISANA šampūnziepes

ISANA šampūnziepes drogas

Novērtējums: 9/10
Kur nopirkt: Drogas

ISANA šampūnziepes ir, manuprāt, lētākās šampūnziepes, kas nopērkamas Drogās un nespecializētajos veikalos vispār. Vizuāli tās izskatās pēc parastām ziepēm. Ir pieejami divi ļoti smaržīgi veidi: mango un granātābolu. Es izmēģināju mango cieto šampūnu. Tas ļoti labi puto, mati pēc mazgāšanas ir tīri un svaigi. Man personīgi neprasās izmantot papildus kondicionieri. Man šīs šampūnziepes patika – un īpaši priecē to cena. 👌

Kādas šampūnziepes jau izmēģināji?
Pastāsti par saviem iespaidiem komentāros zem raksta!⬇

2 thoughts on “Šampūnziepes – alternatīva šampūnam pudelē”

  1. Es ļoti gaidīju šo bloga ierakstu, it sevišķi pēc manas bēdīgās pieredzes ar šampūnziepēm no Igaunijas. Lai gan uz kastītes nekas tāds nebija rakstīts, sāku domāt, ka varbūt manējās bija jālieto komplektā ar etiķi, jo mati bija biezi, smagi un netīri jau nākamās dienas vidū. Bet pēc šī bloga ieraksta izlasīšanas gribu izmēģināt aļģu ziepes. Un par ķermeņa ziepēm piekrītu, tetovējuma tīrīšanai bija jānopērk ziepes parastās, un es ar sajūsmu atklāju, ka tik daudz ērtāk lietot kā dušas želeju! 😀 Paldies par testēšanu un bloga ierakstu!

    1. Sintija from Restart the show

      Pavisam noteikti piekrītu, ka ar katru produktu var būt pavisam citādāka pieredze!
      Vēl pirms visa zero waste buma man reiz draugi uzdāvināja Lush kosmētiku un to starp viņu šampūnziepes. Toreiz ne sapratu, kā pareizi jālieto, ne arī baigi patika – izmetu 😀 Šīs tiešām aiziet ar lielu prieku! Ja īsti neuzrunā aļģes (lai gan tām nav intensīvs aromāts, kā tas ir ķīmiskajām veikalu dušas želejām), paskaties citas variācijas arī!

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *