Rudzu miltu šampūns un ābolu etiķa matu kondicionieris

Rudzu miltu šampūns
Izlasīsi 7 minūtēs

Pēc citu zero waste entuziastu ieteikumiem, teju veselu mēnesi es izmēģināju matu mazgāšanu ar rudzu miltiem. Kondicioniera vietā es izmantoju ābolu etiķi. Kā man tas izdevās un kādi ir mani ieteikumi – par to skaties video un lasi rakstā!


Šajā rakstā:

Kā tas ir – mazgāt matus ar rudzu miltiem? (video)
Kā mazgāt matus ar rudzu miltiem
Kā izmantot ābolu etiķi kā matu kondicionieri
Alternatīvas rudzu miltu šampūnam
Alternatīvas ābolu etiķa matu kondicionierim

Kā tas ir – mazgāt matus ar rudzu miltiem? (video)

Kā mazgāt matus ar rudzu miltiem

Rudzu miltu šampūns ir viegli pagatavojams. Tev būs nepieciešami vien rudzu milti un silts ūdens. Sākumā noteikti būs vairāki mēģinājumi, kamēr atradīsi ideālo rudzu miltu un ūdens daudzumu un proporciju. Ideālai konsistencei jābūt nedaudz biezai – principā līdzīgai šampūnam. Ar šķidru un ūdeņainu masu var gadīties ne līdz galam izmazgāt matus, tiem paliekot taukainiem pie saknēm (sevišķi ļoti taukainiem matiem). Es izmantoju aptuveni 2 ēdamkarotes rudzu miltu uz puskrūzi silta ūdens.

Iesaku izmantot virtuves svariņus precīzai miltu un ūdens proporciju nodrošināšanai. Man lielākā problēma bija tāda, ka dažreiz gadījās uzjaukt pārāk šķidru šampūnu. Tie izskatījās izmazgāti, taču pie saknēm jutu, ka mati ir taukaini.

Vai šim nolūkam derēs citi milti? Principā – nē. Kaut kur internetā lasīju, ka strādā arī turku zirņu milti (bet neesmu to izmēģinājusi, nevaru apstiprināt). Kviešu miltus noteikti nevajag mēģināt! Tos atstājam pankūkām. 🙂

Par citiem iespaidiem un šampūna pagatavošanu – noskaties augstāk esošo video!
Rudzu miltu šampūns tavus matus priecēs ar spīdīgumu un biezumu. Vismaz man pēc ilgstošas mazgāšanas tie šķita biezāki, stiprāki. Ja vēlies uzzināt vairāk par rudzu miltu šampūna labajām īpašībām, iesaku palasīt arī citu blogeru rakstus. Angliski atradīsi vairāk informācijas pēc atslēgvārdiem no poo (kas nozīmē no shampoo, nezinu, kāpēc vajadzēja tik drausmīgu nosaukumu izdomāt 😀 )

Kā izmantot ābolu etiķi kā matu kondicionieri

Ābolu etiķa kondicionieris principā nozīmē ar siltu ūdeni atšķaidītas pāris ēdamkarotes ābolu etiķa. 2 ēdamkarotes ābolu etiķa uz glāzi silta ūdens būs gana pusgariem matiem (kā man bildē). Pēc matu izmazgāšanas ar rudzu miltu šampūnu (vai jebkādu citu šampūnu, ja nelieto rudzu miltus) saslapini matus ar ābolu etiķūdeni. Bet nelej tos uz galvas ādas un matu saknēm – tikai tai matu daļai, kas neskaras pie galvas ādas (tāpat kā matu kondicionierus).

Ko dod ābolu etiķis? It sevišķi pēc rudzu miltu izmantošanas, mati var būt nedaudz sausāki kā parasti. Ābolu etiķūdens palīdz tos mitrināt un padarīt viegli izķemmējamus. Pēc ilgāka laika tas arī palīdzēs atjaunot un izcelt matu dabīgo spīdumu. Man pašai šī eksperimenta laikā mati šķita biezāki.

Vai ābolu etiķa smarža paliks matos? Ābolu etiķa smaržu varēs just tikai un vienīgi, kamēr mati vēl ir slapji. Kad tie izžūs, smarža vairs nebūs jūtama. Man personīgi pret to nav iebildumu, bet šis lai mierina tos, kuriem ābolu etiķa smarža vairāk atgādina salātu mērces vai tīrīšanas līdzekļus. 🙂

Alternatīvas rudzu miltu šampūnam

Rudzu miltu šampūns ļoti labi var izmazgāt matus. Tas atgriež matos dzīvīgumu un spīdumu, ko bieži vien mānīgi atņem veikalu plauktos esošie matu kopšanas līdzekļi iepakojumos. Ja vēlies mazgāt matus iespējami less waste manierē, bet nevēlies to darīt ar rudzu miltiem, ir vēl daudzas citas iespējas.

Šampūnziepes. Šobrīd gan beziepakojuma produktu veikalos, gan internetveikalos un pat lielveikalos ir iespējams iegādāties šampūnziepes. Manas vismīļākās šampūnziepes ir Lauras šampūnziepes ar aļģēm (bildē zemāk). Par šampūnziepēm vairāk info atradīsi manā šampūnziepu un ķermeņa ziepju apskata bloga rakstā.

Izlejami šampūni. Praktiski visos Latvijas un ārzemju beziepakojuma produktu veikalos atradīsi izlejamus šampūnus. Izlieto savu veikalā iegādāto šampūnu, liec pudeli somā un dodies iepirkties uz kādu no beziepakojuma produktu veikaliem!

Citi dabīgu izejvielu maisījumi matu mazgāšanai. Youtube noteikti var atrast vēl daudz un dažādus veidus un maisījumus, ar ko var mazgāt matus. No Sustainably Vegan bloga uzzināju un labprāt izmēģināšu paštaisīto šampūnu no zaļās tējas. Iesaku paskatīties dažādus video un iegūglēt – beziepakojuma pasaule ir tik aizraujoša!

šampūnziepes un ķermeņa ziepes ieteikumi

Alternatīvas ābolu etiķa matu kondicionierim

Ābolu etiķūdens kondicionieris man personīgi ļoti patika. To ir vienkārši pagatavot un izmantot – daudz vienkāršāk par rudzu miltu šampūnu. Ja nu tomēr tas tevi neuzrunā, noteikti ir vēl dažādas alternatīvas. Par cik pati visai reti izmantoju matu kondicionierus (jo mani mati bez tiem jūtas labāk), nevarēšu runāt no savas pieredzes. Tomēr šeit ir pāris virzieni, kuros vari lūkoties pēc idejām saviem izmēģinājumiem un eksperimentiem.

Izlejami matu kondicionieri. Tieši tāpat kā izlejamos šampūnus, arī matu kondicionierus bieži vien var iegādāties izlejamus beziepakojuma produktu veikalos. Starp citu, tieši tas pats ir arī ar dušas želeju!

Cietais matu kondicionieris. Beziepakojuma produktu veikalos noteikti var atrast arī cietos kondicionierus. Tie izskatās un ir izmantojami tāpat kā šampūnziepes. Šeit ir daži no ražotājiem, kuru internetveikalos vari iegādāties cietos matu kondicionierus: Estere Cosmetics, Silmachy Remedies, Solidu (lietuviešu ražotājs, viņu kondicionieris ir nopērkams arī Burkā).

Eļļas. Neesmu eksperts eļļu izmantošanā – pati šobrīd eksperimentēju ar slinkumā Drogās nopirkto Isana matu eļļu (plastmasas iepakojumā – booo!). Vari palasīt vairāk par parasto pārtikā lietojamo eļļu izmantošanu (kokosriekstu, kaņepju, olīvu u.c.). Noteikti ir arī vietējie ražotāji, no kuriem var iegādāties kvalitatīvas matu kopšanai paredzētas eļļas.


Kādi ir tavi ieteikumi matu kopšanai?

Padalies komentāros zemāk!

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *