Priedaine – Baltā kāpa – Priedaine. 10 km pārgājiens

Izlasīsi 8 minūtēs

Vai zini, cik skaisti ir Lielupes krasti? Šajā 10 km pārgājiena maršrutā savus īpašos skatus rādīs Lielupe, Baltā kāpa un tās meži.

Par pārgājiena maršrutu
Foto no pārgājiena

(attēlā) Maršrutā pie Lielupes krasta ir daudz soliņu, kur piesēst un apēst savas desmaizes.

Par pārgājiena maršrutu

Pārgājiena garums: 10,6 km
Maršruts pieejams: Skaties maršrutu šeit
Transports: Ar vilcienu līdz Priedaines stacijai

Nedaudz pāri 10 km garais pastaigas maršruts sākas un beidzas Priedaines dzelzceļa stacijā. Līdz ar to uz turieni var doties ar vilcienu un savu personīgo mašīnu atstāt mājās.

Maršruts ved ārā no Priedaines uzreiz uz Lielupes krastu, kur taka noteikti ļaus atklāt daudz ko interesantu. Pirmkārt, teju visā krasta garumā līdz pat Lielupes Baltajai kāpai paralēli stiepjas divas takas: viena gar pašu krastu, otra vairāk meža zonā. Atkarībā no laikapstākļiem (krasts var būt applūdis) un privātīpašuma zonām, izvēlies drošāko un piemērotāko taku.

Maršruta viduspunkts un galvenais apskates objekts ir Lielupes Baltā kāpa, kurā iesaku piestāt uz ilgāku atpūtas pauzi. Skats veras pāri Lielupes krastiem – tas ir patiešām lielisks! 

Atpakaļceļš mērojams atpakaļ uz Priedaini teju pa to pašu ceļu, uzreiz pēc Baltās kāpas izmetot nelielu loku pa ainaviskajām, paugurainajām meža takām gar līkumaino asfaltēto ceļu.

Pilnu maršrutu skaties šeit!

Foto no pārgājiena

Priedaine

Uz Priedaini ir ērti doties ar vilcienu. No stacijas ceļš mērojams Lielupes krasta virzienā garām Priedaines privātmājām. No ceļa drīz vien ceļš iegriezīsies mazā meža taciņā, kas stiepjas garām ļoti maziem Brāļu kapiem. Tālāk ceļš ies garām pāris mājām līdz pat Lielupes atpūtas vietai. Tur ir vairāki piknika galdi, WC, bērnu laukums un pat volejbola placis!

(attēlā) Vasarā ir vērts atbraukt arī nopeldēties – peldvieta izskatās forša!

Divas paralēlas taciņas

Tālāk ceļš vedīs cauri īpatnējai kempinga teritorijai. Par cik tur privātīpašuma zīmju nav, vari doties pa ceļu, kā norādīts pārgājiena maršrutā. Nonākot tuvāk pie upes krasta, pamanīsi, ka pamazām taka sadalās divās paralēlās takās. Visinteresantāk iet ir gar pašu krastu. Tomēr dažreiz Lielupes krasti var būt applūduši, tāpēc tad labāk ieteicams iet pa meža taciņu.

Taciņa gar pašu upes krastu būs arī krietni aizaugušāka. Bet to izstaigāt ir tā vērts! Pie paša krasta būs arī vairāki soliņi. Iesaku tur piestāt uz kādu atpūtas pauzi.

(attēlā) Vai tev arī šķiet, ka katrs otrais latvietis pārgājienā līdzi ņem desmaizes? 🙂

Baltā kāpa – kā tur tikt

Drīz vien tālumā manīsi lielu, augstu smilšu plankumu. Tā arī ir Baltā kāpa! Ceļš uz turieni būs jāmēro gan pa meža taciņām, gan dažviet gar privātmāju žogiem (kas nav aizliegts, nav privātīpašuma zīmes).

Līdz Baltajai kāpai gan nebūs iespējams aiziet gar upes krastu: pēdējais posms ir marķēts ar privātīpašuma zīmi. Tāpēc maršruts jau laicīgi ved dziļāk mežā, lai privātīpašumu zonu veiksmīgi apietu. Kad redzēsi sev priekšā augstu zemes valni – tu esi jau teju Baltajā kāpā! Kāp augšā un dodies apskatīt, kādu plašumu tā rāda. Te noteikti ir vērts piestāt uz ilgāku atpūtas pauzi, jo skats ir skaists. Tikai tur vienmēr ir dikti vējains – saģērbies silti!

(attēlā) Skats no Baltās kāpas.

Atpakaļceļš uz Priedaini

Atpakaļceļš ved atpakaļ uz Priedaini. Lai nebūtu jāiet tieši tas pats ceļš, uzreiz pēc Baltās kāpas maršruts izmet nelielu loku pa mežu. Tas ir viens papildus kilometrs – ja gribi ātrāk tikt atpakaļ uz Priedaini, vari doties atpakaļ pa to pašu ceļu. Tomēr iesaku izstaigāt šo mežu – tas ir sulīgi zaļš. Pilnīgs skaistums!

Vai izgāji šo maršrutu?
Dalies ar saviem iespaidiem komentāros zem raksta! ⬇

Citi pārgājienu maršruti:

🥾 Raganu purva sēra dīķu taka – 9 km pastaigas maršruts
🥾 Lojas upe. Vienas dienas pārgājiens

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *