Saulkrasti – Zvejniekciems. 14 km pārgājiens

14 km pārgājiena maršruts Saulkrasti – Zvejniekciems ir skaists jebkurā gadalaikā. Tajā aplūkosi Saulkrastu jūras piekrasti un Zvejniekciema molu.

Par pārgājiena maršrutu

Pārgājiena garums un veids: 14 km garš maršruts no punkta A līdz punktam B ar pieturvietām

Iešanas ilgums bez atpūtas pauzēm: 2,5 – 3 h

Transporta opcijas: Iesaku mašīnai iedot brīvdienu un braukt ar vilcienu

Par maršrutu īsumā: 12 km pārgājiens sākas no Saulkrastu dzelzceļa stacijas, uz kurieni stundas laikā var nokļūt no Rīgas galvenās stacijas. No Saulkrastiem jādodas uz jūras piekrasti Zvejniekciema virzienā. Gar jūras krastu jādodas uz Zvejniekciema kokostu tur esošo molu. No turienes ceļš cauri ciemam mērojams uz Zvejniekciema dzelzceļa staciju, kur ar vilcienu dosies mājās.

Pilns pārgājiena maršruts un apraksts: pieejams Outdooractive platformā

Foto ieskats pārgājienā

No Rīgas uz Saulkrastiem izbraucu ar vilcienu plkst. 8.19. Pēc nepilnas stundas garuma brauciena mēroju ceļu līdz Saulkrastu jūras piekrastei, tālāk pa to ejot līdz pat Zvejniekciema kokostai. Nedaudz paejot cauri ciemam un tiekot pāri nelielam tiltiņam Aģes upītes otrajā krastā, jau var doties uz Zvejniekciema molu. Apskatot to, var doties Zvejniekciema dzelzceļa stacijas virzienā. Kopumā šis pārgājiens veido 14 km.

Uz vilcienu cēlos agri, nepaspēju paēst brokastis. Tāpēc pārgājiena sākumā atradu skaistu vietu pie jūras, lai paēstu un iedzertu ilgi gaidīto rīta kafiju.

Pārgājiens gar jūru ziemā ir ļoti skaists un nemaz nav garlaicīgs! Ūdens, kas kustējies un slīdējis pāri piekrastes smilšu zonai, ir sasalis un iekrāsojies dažādās krāsās. Teju kā akvareļu gleznā! Tuvojoties Zvejniekciema molam tuvu esošajai kokostai, piekraste palika arī akmeņaināka. Ziemā, par cik viss ir apledojis, iesaku vilkt apavus, kas tik traki neslīd (kā tas bija man).

Visur Saulkrastos un Zvejniekciemā būs foršas vietas, kur piestāt piknikā un piesēst arī uz labiekārtotiem soliņiem, ko sponsorējuši vietējie uzņēmumi. Starp pilsētu un ciemu būs lielākoties ejams gabals, vismaz ziemā noteikti. Vasarā gan var sēdēt praktiski jebkur, kur nav slapjš. 🙂

Uz molu iesaku doties uzreiz gar ostas metāla sētiņu: domāju, ka nav vērts riskēt slidināties pa apledojušajiem mola akmeņiem. Manuprāt, šis mols ir forša piknika vieta! Noteikti kādreiz atnākšu šeit arī vasarā, kad ir silts. Ziemā, kad visss ir apledojis, ir jārēķinās, ka būs jārāpjas pa akmeņiem. Nav nekas ekstrēms, tomēr ģimenēm ar bērniem ratos noteikti pieejas šai vietai īsti nebūs. Tam laikam ir daudz civilizētāk pieejami moli. 🙂

No Zvejniekciema mola līdz stacijai ir aptuveni 50 minūšu kājāmgājiens (vasarā varbūt ātrāk, jo nebūs jābrien pa sniegu). Dodoties šādos pārgājienos, vienmēr ir interesanti nonākt jaunās vilcienu pieturvietās. Ir forši, ka stacijās lielākoties saglabājusies oriģinālā arhitektūra. Daudzas koka stacijas, nedaudz uzfrišinātas, ir tik ļoti harizmātiskas! Arī Zvejniekciema stacijas mājiņa ir ļoti jauka.

Citi pārgājienu maršruti:

🔗 16 km pārgājiens Cecīļu taka – Kumada – Amata
🔗 Garezeri, Lilaste, Gauja – 13 km pārgājiens

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *