Itālija 15 dienās jeb īsa pamācība, kā iemīlēties

Dari Lietas Venēcijā
Izlasīsi 10 minūtēs

15 dienas Itālijā lielākoties vienai pašai. Verona, Venēcija, Boloņa, Roma un, protams, vīna lauki. Pica, vīns, kapučino – un garas, garas pastaigas. Bet pats galvenais – Itālija! Beidzot es tur paviesojos. 🙂 Grūti izcelt top 5 lietas, ko tur piedzīvoju, tāpēc padalīšos ar galvenajiem iespaidiem nelielu stāstu un foto formātā!


Itālijā biju 2019. gada novembra pirmajā pusē, bet bloga rakstu tikai tagad. Kāpēc?

Jo šis bija tik ļoti piesātināts piedzīvojums, ka šādas tādas lietas nosēžas vēl joprojām. Zināju, ka raksts kaut kad taps tik un tā, tāpēc ļāvu lietām ritēt tām vajadzīgajā ritmā. Šis raksts nav pilnīgs ceļojuma apraksts. Tas ir nelielu foto stāstu apkopojums par lietām, kas man lika iemīlēties Itālijā.

itālija ceļojuma apskats

Ceļojuma plāns

Ilgums: 15 dienas

Kompānija: Ceļoju vienītī

Kur paliku pa nakti: Veronā pie draudzenes, pārējās pilsētās hosteļos dalītajās istabās un bunk gultās

Kuru reizi biju Itālijā? Pirmo!

itālija ceļojuma apskats

Verona

Bergamo lidostā ielidoju desmitos vakarā. No turienes ar autobusu pusotras stundas laikā nonācu Veronā! Ir divi naktī, pilsēta ir tukša, es te neko nezinu un nepazīstu, un man ir jāatrod nobukotais hostelis. Protams, atradu hosteli netālu no dzelzceļa stacijas: tātad jāiet cauri ļoti shady industriālajam rajonam. Oh well! Hosteli atradu, saspiedu pin kodu durvīm un tiku savā istabiņā. Priecīga uzfočēju tualetes selfiju, kas, protams, ir obligāta lieta.

Nākamajā rītā satiku Baibu, savu labāko draudzeni, kas dzīvo Itālijā. Ar viņu un viņas draugiem iekarojām Veronas apskates objektus un vakarā arī krodziņus. Bet kas bija pirmais apskates objekts Itālijā, uz kurieni mani aizveda Baiba?

Kapi. 😀

itālija ceļojuma apskats

Tā bija diena pēc Helovīniem. Skaistākā diena, kad uztrāpīt ar vizīti kapos Itālijā! Jo Visu svēto dienā itāļi uz kapiem nes puķes. Tas ir tik skaisti. Šis tiešām bija lielisks apskates objekts, ar ko sākt.

Pēc kapiem nolikām mantas hostelī un izstaigājām dažādus Veronas apskates objektus. Verona ir tiešām romantiska pilsēta – ar visiem skaistajiem tiltiņiem, ielām un slidenajiem akmens trotuāriem.

itālija ceļojuma apskats verona

itālija ceļojuma apskats verona

itālija ceļojuma apskats verona

Laikam vēl nevienā iepriekšējā ceļojumā nebiju apmeklējusi tik daudz baznīcas un muzejus, kā to darīju Itālijā! Baznīcās redzēju fantastisku dažādību: vienā jutos kā mājās, citā jutos neērti. Šeit, Veronas katedrālē, biju vienkārši uz pakaļas, cik daudz skaistuma bija visos griestu gleznojumos un pārējos mākslas veidojumos. Sajutos tā, ka nespēju novērtēt pat desmito daļu no tā visa. Skaisti!

itālija ceļojuma apskats verona

Negrar

Apskatījušas Veronu, devāmies tur, kur pavadīju pāris nākamās dienas, atpūšoties un ciemojoties pie Baibas. Stundas autobusa brauciena attālumā no Veronas, Negrar ir neliels ciematiņš kalnos – iespiests pa vidu neskaitāmiem vīna laukiem.

Vīna lauki ir super. Pa tiem pastaigāties ir super. Pēc lietus melnā naktī sēdēt uz slapjiem akmeņiem vīna laukā, dzert sarkanvīnu no pudeles un bazarēt ar savu labāko draudzeni par visu ko ir super. Sēdēt zem olīvkokiem ir super. Uzpīpēt zaļo vīna laukā ir super. Dzīve vīna laukos ir super.

Ceļojumos vienmēr ir forši dabā redzēt augošas ēdamlietas, ko Latvijā var manīt tikai veikalu plauktos. Protams, ka čiepu vīnogas pa taisno no krūmājiem. Redzēju granātābolus un hurmas kokos. Un olīvkokus. Nekad neēdiet olīvas pa taisno no koka – tās garšo drausmīgi. Ne velti olīvas marinē. 😀

Venēcija

Šī ir viena no pasaules pilsētām, kuru patiešām mīlu un pēc kuras ilgojos. Tur laikam nav nozīmes, jo svarīgāk ir izslēgt navigācijas aplikāciju un vienkārši pazust uz pāris stundām Venēcijas ieliņās. Nekur citur neesmu izjutusi tik patīkamu bezrūpību, romantiku, mieru un prieku. Te noteikti var staigāt vēl un vēl. Bet ziniet – uz Venēciju gan viens nebrauciet! Tā ir pārāk romantiska pilsēta, lai to baudītu vienatnē.

Paspēju Venēciju apskatīt tieši 2 dienas pirms pusgadsimta plūdiem. Super noveicās!

Blakus šim skaistumam atradās mans hostelis. Nav vārdu, cik skaisti. Un pavisam neslikts skats pa logu!

itālija ceļojuma apskats venēcija

itālija ceļojuma apskats venēcija

Te visas ieliņas un ēkas ir foršas. Katram rajoniņam – sava burvība. Dažas ielas, kas drīzāk atgādina ejas, ir knapi viena tieva cilvēka platumā.

Naktī šeit jutos super droši, jo arī tumšajā laikā ir līdzīga rosība. Tiesa, cilvēki vairāk sasēžas kafenēs un bāriņos. Es arī katru vakaru šur tur piestāju, lai iedzertu kādu vinčiku. Vai aperol spritz par trim eiro, piemēram. Tas, kas vēl ir burvīgi Itālijā: pie dzērieniem te bezmaksas servē dažādas uzkodas. Un, kad notiesā, uzcienā ar vēl vienu porciju. Tik forša viesmīlība! Citreiz no šiem našķiem vien jau esi pieēdies.

itālija ceļojuma apskats venēcija

Jaunās pilsētās iesaku uzkāpt vai uzbraukt torņos, lai paskatītos uz visu tā, kā to redz putni! Venēcija, kā jau teju visas Itālijas pilsētas, ir oranža un aizraujoša. Visas mazās saliņas izskatās kā kartona maketi, kas rāmi peld ūdenī.

Galvenajā laukumā esošajā Svētā Marka bazilikā jutos… kā mājās. Tā bija ļoti interesanta izjūta, ko baznīcās nekad vēl nebiju izjutusi. Tās interjers un griestu apdare ir tumši brūnos un zeltainos toņos, kas dod patīkami mājīgu noskaņu. Tas mani pat aizkustināja: svešā vietā sajutos kā mājās. Turklāt baznīcā. Visus tās skaistumus un mākslasdarbus var vērot stundām ilgi gan iekšpusē, gan uz tās fasādes.

itālija ceļojuma apskats venēcija

Boloņa

Man šķiet, ka nebija prātīgi Boloņu iepazīt pa taisno pēc tāda skaistuma kā Venēcija. Jo Boloņā, novēršot acis no skaistajām portico alejām, kopumā tomēr ir tāds visai ghetto fīlings. Varbūt tādu iespaidu man radīja arī fakts, ka atkal biju norezervējusi hosteli industriālajā rajonā pie dzelzceļa stacijas. 😀

Jebkurā gadījumā Boloņa noteikti ir forša – varbūt tā vienkārši man neparādīja savu labāko seju! Tomēr izbaudīju laiku arī šajā pilsētā. Hostelī iepazinos ar Francisco, puisi no Argentīnas, kurš ceļoja jau vairākus mēnešus. Ar viņu kopā tad arī iepazinām Boloņu.

Kā jau īsti tūristi, bijām arī mākslas galerijā. Ja pirmo pusotru stundu vēl nopietni pētījām reliģiskās tematikas gleznojumus, tad pēc tam jau sākām ieņirgt par episkajām sejas izteiksmēm. Manījām ļoti daudz potenciāli laba materiāla classicalfuck memēm! 😀

Šis kanāls esot baigi līdzīgs Venēcijai. Nu, kaut kas jau tur ir, bet pēc Venēcijas, protams, bija nedaudz smieklīgi. 😀

itālija ceļojuma apskats boloņa

Ā, un jā – uzkāpām arī Asinelli tornī! Atšķirībā no ērtā Venēcijas torņa, šeit bija jākāpj teju 500 pakāpieni ar kājiņām pa šaurām, tumšām koka kāpnēm. Episki! Pat sanāca neizspļaut pusplaušu un tiku augšā. Skats bija lielisks. Baigi žēl, ka rīta agrumā neaizstaigāju līdz vienai pilij kalnā – no torņa tā izskatījās fantastiski. Kāds britu vīrietis arī stāstīja, ka tur ir vērts aiziet. Nu, neko – varbūt nākamreiz!

Roma

Zini – ceļot vienītī nav viegli. Ir forši, bet nav viegli. Romai biju rezervējusi četras naktis, taču paliku tikai divas. Biju nogurusi no vienatnes ar sevi un nemitīgās dienu aizpildīšanas un plānošanas. Roma noteikti ir pelnījusi vēl vienu piegājienu – iekļaušu divas naktis vēlreiz nākamajā, Italy 2.0 tripā!

Bet Roma ir forša. Milzīga. Aktīva. Dārgāka par pārējām pilsētām. Mazliet nerūpīgāka. Tomēr ļoti iespaidīga. Jau vien tāpēc, ka ir prieks būt pilsētā, kas tik bieži redzēta visādās melnbaltajās un krāsainajās kinofilmās! Beidzot dzīvē apskatīju Trevī strūklaku, kur tika filmēta slavenā filmas aina ar blondo daiļavu melnajā kleitā.

Teikšu godīgi – Romai izskrēju cauri. Lielajiem objektiem uzmetu aci. Nebija vairs spēka staigāt pa baznīcām un muzejiem – jutu, ka to visu esmu sasmēlusies gana. Taču biju pāris foršās vietās. Piemēram, cat sanctuary. Apskatīju Kolizeju. Panteonu. Vatikānu. Baigi gribēju uzkāpt līdz pašai Vatikāna katedrāles spicītei, taču to laikam tajā nākamajā tripiņā!

Gelato e vita! Gelato patiešām atgriež dzīvību pēc daudziem nostaigātiem kilometriem pa Romu. Gelato kafejnīca Giolotti vispār ir piedzīvojums! Sākumā vispār nevar saprast, kas tur notiek: pilns ar cilvēkiem, divas garas rindas. Tu iestājies rindā uz salčuku, ieraugi, ka cilvēki dod pārdevējiem kaut kādus papīrus. Tātad skaidrs: esmu nepareizajā rindā, jo sākumā laikam jānopērk tiesības uz salčuku. Un jap, tā arī ir! Samaksā un ar čeku stājies otrā rindā. Tur atdod savu čeku, pasaki, ko vēlies, un pēc tam ej ārā uz ielas baudīt! Fantastika! Straciatella un melone ir super kombo.

Paldies tev, Itālija!

Par pirmo espresso manā mūžā.

Par laiku vienatnē ar sevi.

Par lieliskiem cilvēkiem, ko es satiku un ar ko izdevās forši pavadīt laiku.

Par gardu vīnu un ēdieniem.

Par burvīgām pilsētām.

Par parmezānu.

Es noteikti atlidošu pie tevis vēlreiz, kad būs iespēja. Došu vēl vienu iespēju Romai, varbūt arī Boloņai. Jau tagad zinu, ka būs jāizpēta Florence, Sicīlija, Neapole, Milāna un vēl daudzi forši Itālijas stūrīši.


Ko tu iesaki apskatīt Itālijā?

Padalies ar zināmām un varbūt arī ne tik zināmām Itālijas pērlēm komentāros zemāk!

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *