Grāmatas apskats: Everything That Remains – The Minimalists

Minimālisms. Paturēt nesvarīgo un atmest to, kas tev nerada vērtību – tas it kā skan vienkārši, bet praksē ne vienmēr tā ir. Tamdēļ iedvesmai ķēros klāt The Minimalists podkāsta autoru Joshua Fields Millburn un Ryan Nicodemus memuāram “Everything That Remains”.

The Minimalists grāmatas, podkāsts un filma
Grāmatas autoru ceļš uz minimālismu
Ne gluži minimālisma ceļvedis
Mans grāmatas novērtējums

The Minimalists grāmatas, podkāsts un filma

Kāda ir pareizā secība, iepazīstoties ar visiem The Minimalists radošajiem un informatīvajiem darbiem? Man jau šķiet, ka tas nav svarīgi: ja tēma interesē, tad ir jāķeras klāt pie tā, ko atrodi. Pirmo reizi ar The Minimalists jeb Džošua un Raienu “iepazinos”, noskatoties filmu Minimalism (noskatāma Netflix). Autori filmu izveidoja kopā ar Matt D’Avella – video satura veidotāju un vēl vienu minimālisma piekritēju, kura Youtube kanālu šad tad paskatos. Pirms šīs filmas vēl neko nezināju par minimālismu un baigi par to īpaši neinteresējos. Man ir prieks, ka to noskatījos, jo tā mani ieinteresēja arī pašai vēl vairāk interesēties un atrast sevi minimālisma dzīvesveidā.

Pēc kāda laiciņa sāku klausīties The Minimalists podkāstu (pieejams Spotify un citās vietnēs). Pat tad, ja tev absolūti neinteresē minimālisms, šis podkāsts ir ļoti vērtīgs. Pamatepizodes parasti ir 1-1,5 h garas, ir arī īsās epizodes. Katra sērija sastāv no daudziem vērtīgiem dialogiem vai diskusijām divatā starp autoriem, reizēm arī trijatā ar kādu viesi. Iesaku paklausīties vismaz pa kādai epizodei – piemēram, kamēr kārto māju vai dodies pastaigā.

Ā, bet man taču bija jāraksta grāmatas apskats! 😅

everything that remains joshua fields millburn ryan nicodemus quote

Grāmatas autoru ceļš uz minimālismu

Nespoilojot par grāmatas saturu, “Everything that remains” atklāj abu autoru dzīves gājumu un katra atšķirīgo ceļu uz minimālismu. Ne velti autori to nodēvējuši par memurāru! Tas ietver autoru gūtās atklāsmes, kas atver potenciālu cilvēka nākotnes ievirziena izmaiņām. Džošua rakstniecības stils mani uzrunāja ar savu secīgumu stāstu izklāstā. Stāstiem ir viegli sekot līdzi, nav jūtama pārlieku ilga kavēšanas pie kaut kā ļoti poētiskas, intelektuālas aprakstīšanas. Mani personīgi tas vienmēr ir kaitinājis grāmatās – ja autors jūtami cenšas pavilkt grāmatu garumā, tad tā nav izcila lasāmviela. Papildus tam, Raiena papildinošie komentāri grāmatas beigās ļāva izbaudīt stāstus līdzīgi kā The Minimalists podkāsta epizodēs.

Lasot grāmatas atsauksmes Goodreads.comšur tur manāmi komentāri par to, ka literārā valoda vai vispār rakstniecības stils citiem lasītājiem nav īpaši gājis pie sirds. Par cik es jau biju gan redzējusi filmu, gan klausījusies podkāstu, “Everything that remains” grāmatas saturs un stāstniecības maniere man jau bija pazīstama un tīkama. Domāju, ka no šīs grāmatas nevajag sagaidīt izcilu literāro valodu vai pētniecisko materiālu. Manuprāt, tas nemaz nav bijis mērķis pašiem autoriem. “Everything that remains” patiešām ir memuārs, kas stāsta par Džošua un Raiena dzīvesstāstu. Grāmata ir iepazīšanās ar diviem cilvēkiem, tā nav literatūras godalgu kandidāts.

everything that remains joshua fields millburn ryan nicodemus quote

Ne gluži minimālisma ceļvedis

Ja pie šīs grāmatas tevi aizveda doma, ka šī grāmata varētu būt labs ceļvedis minimālismā, tad šī grāmata laikam nebūs īstā. Tā nesniedz X padomus, kā kļūt par minimālistu. Manuprāt, tāds arī nav bijis grāmatas mērķis – izstāstīt visos sīkumos, kas ir minimālisms un kā tieši tu vari pie tā nonākt.

Grāmata drīzāk ir iepazīšanās ar citu cilvēku – šajā gadījumā pašu autoru – pieredzi ceļā uz minimālismu. Tā ir ieskats tajā, kādi var būt dzīves notikumi un brīži, kuros šķeļas līdzšinējie ieradumi un uzskati, dodot vietu jaunām pieejām. Lai gan grāmata nedos tev skaidru action plan minimālisma ieviešanai tavā dzīvē, arī iepazīšanās ar pieredzes stāstiem ir būtiska daļa no procesa. Mēs bieži vien ar apbrīnu skatāmies uz cilvēkiem, kas darbojas sfērā, kur gribam reiz iekāpt paši. Iepazīstoties ar to, kā viss ir aizsācies šiem apbrīnojamajiem cilvēkiem, ātri vien var saprast: arī tavs stāsts var būt tikpat unikāls un saistošs.

Līdz ar to, ja meklē vairāk ceļvedi minimālismā, tad drīzāk iesaku paklausīties The Minimalists podkāstu, savukārt šo grāmatu uztvert vairāk kā autobiogrāfiju.

The Minimalists - Everything that remains featured bilde

Mans grāmatas novērtējums

Mans vērtējums 5 zvaigžņu skalā: ★★★★★

Vidējais lasītāju vērtējums Goodreads3.79

Vai es lasītu vēlreiz? Nē, jo ikdienā šad tad klausos arī The Minimalists podkāstu un esmu uzņēmusi gana daudz informācijas par minimālismu un cenšos to piekopt arī ikdienā.

Mīļākais citāts: “I was never going to feel happy or complete based on anything outside of me. It needed to come from me—from inside me.”

Iesaku izlasīt arī:  Joshua Fields Millburn “Minimalism: Live a Meaningful Life” (Goodreads)

Papildus iesaku arī:

  • The Minimalists autoru veidotā dokumentālā filma “Minimalism” (skatāma Netflix)
  • The Minimalists podkāsts (klausāms Spotify)

Citi grāmatu apskati:

🔗 Grāmatas apskats: 12 Rules for Life – Džordans Pītersons
🔗 Grāmatas apskats: Outliers – Malkolms Gladvels

2 thoughts on “Grāmatas apskats: Everything That Remains – The Minimalists”

  1. Gilbert tommy

    Laba diena ikvienam, kas lasa šo ziņu, mana patiesā liecība par to, kā es saņēmu ielauzto bankomātu, šī karte mani un manu ģimeni izglāba, man ir mana karte no WORLD CYBER TECH, es saņēmu viņu e-pastu no interneta, kad sieviete liecināja par savu labo patiešām, tie bija reāli un ticami, kad es sazinājos ar viņiem par karti, kuru neesmu noliegusi, un viņi arī nav melojuši man, kurjera pakalpojums, ko viņi izmanto, ir DHL TRANSFER SERVICES, tiklīdz viņi ir nosūtījuši savu karti, kad tas tiek piegādāts man trīs (3) darba dienu laikā, es vēlos dalīties, lai cilvēki zinātu, ko labs šis uzņēmums man darīja, un es arī vēlos, lai šie viltoti hackeri netiktu upurēti, lūdzu, es ieteiktu visiem izmēģināt šo uzņēmumu, ja vēlaties liecināt, kā es darīju, vārdi nevar izteikt, kā es jūtos tieši tagad laime ir pārņēmusi mani, jo es saņēmu šo karti mana dzīve mainās nauda nekad nav bijusi tālu no manis, es saņemu naudu jebkurā stundā jebkurā dienā pievienoties man, lai pateiktos PASAULES CĪBER TECH par labiem pakalpojumiem, ko tie sniedz man, varat sasniegt WORLD C YBER TECH un uzdodiet viņiem jautājumus par VIA šajā uzņēmuma e-pastā: machinehackers @ outlook. com

    1. Sintija from Restart the show

      bāc, šis ir vislabākais spama komentārs ever – tik labs, ka pat gribēju apstiprināt! 😀

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *