The Minimalists “Everything That Remains”. Grāmatas apskats

Grāmatas apskats everything that remains
Izlasīsi 6 minūtēs

Interesējoties par savas dzīves un pašsajūtas uzlabošanu ļoti daudzās nozarēs un tēmās, mani arvien vairāk sāka uzrunāt minimālisma filozofija. Paturēt nesvarīgo un atmest to, kas tev nerada vērtību – tas it kā skan vienkārši, bet praksē ne vienmēr tā ir. Tamdēļ iedvesmai ķēros klāt The Minimalists podkāsta autoru Joshua Fields Millburn un Ryan Nicodemus memuāram “Everything That Remains”.


Pirmkārt – nāc draugos iekš Goodreads.com! Ja manā profilā pie lasītajām grāmatām atradīsi grāmatu, par ko labprāt redzētu apskatu – dod man ziņu! Sazinies ar mani Instagram, Facebook vai rakstot e-pastu uz ask@restarttheshow.com.


Kur tu satiksi The Minimalists?

Kāda ir pareizā secība, iepazīstoties ar visiem The Minimalists radošajiem un informatīvajiem darbiem – to es īsti nezinu. Pirmo reizi ar viņiem “iepazinos”, noskatoties filmu Minimalism (noskatāma Netflix), ko viņi veidojuši kopā ar Matt D’Avella – vēl vienu minimālisma piekritēju, kura Youtube kanālu šad tad paskatos. Pirms šīs filmas vēl neko nezināju par minimālismu un baigi par to īpaši neinteresējos. Man ir prieks, ka to noskatījos, jo mana dzīve patlaban nebūtu tāda, kāda tā ir. Lai cik čīzīgi tas arī neizklausītos!

Pēc kāda laiciņa sāku klausīties The Minimalists podkāstu. Pat tad, ja tev absolūti neinteresē minimālisms, šis podkāsts ir ļoti vērtīgs. Katra epizode ir vismaz 1-1,5 h gara, un tā sastāv no daudziem vērtīgiem dialogiem vai diskusijām trijatā ar kādu viesi par konkrētu tēmu. Iesaku sameklēt viņu podkāstu Spotify platformā un izvēlēties jebkuru tēmu, kas tev šķiet vissaistošākā, un paklausies to – kaut vai fonā, kamēr nedēļas nogalē kārto māju. Domāju, ka nenožēlosi!

Ā, bet man taču bija jāraksta grāmatas apskats!

everything that remains joshua fields millburn ryan nicodemus quote

 

Grāmatas autoru ceļš uz minimālismu

Par cik biju ar abiem grāmatas autoriem pazīstama caur viņu podkāstu un filmu, aptuveni jau zināju pāris faktus par viņu dzīves gājumu. Līdz ar to domāju, ka esmu potenciāli nedaudz aizspriedumainā pozīcijā, vērtējot šo grāmatu.

Principā, neizbojājot pārsteigumu par grāmatas saturu, man šī grāmata šķiet kā abu autoru dzīves gājuma apraksts ar galveno domu par to, kā abi pievērsās minimālismam. Ne velti autori to nodēvējuši par memurāru. Tas ir apskats par to, kādi dzīves pārbaudījumi rada atklāsmes, kas atver potenciālu izmainīt to, kur virzās cilvēka nākotne. Džošua rakstniecības stils mani uzrunāja ar savu secīgumu stāstu izklāstā. Tiem ir viegli sekot, nav jūtama pārlieku ilga kavēšanas pie kaut kā ļoti poētiskas, intelektuālas aprakstīšanas (kas ir galvenais, kas mani kaitina grāmatās – ja autors cenšas pavilkt grāmatu garumā, tādējādi izklausoties gudram). Raiena komentāri grāmatas aizmugurē ļāva izbaudīt stāstus tieši tāpat, kā tos parasti var dzirdēt The Minimalists podkāstā.

Līdz ar to man, kas jau zināja kaut ko par viņu darbiem, grāmatas saturs un maniere, kādā stāsts ir izstāstīts, šķita pazīstama. Lasot grāmatas atsauksmes Goodreads.comšur tur manāmi komentāri par to, ka literārā valoda vai vispār rakstniecības stils cilvēkiem nav īpaši gājis pie sirds. Līdz ar to, ņemot arī vērā to, ka pirms grāmatas jau biju redzējusi filmu un klausījusies podkāstu, pirmā iepazīšanās ar autoriem caur šo grāmatu var radīt nepārliecinātību. Tieši tamdēļ neiesaku to uztvert kā izcilu literāro vai pētniecisko materiālu. Tas patiešām ir memuārs, kas stāsta par Džošua un Raiena dzīvesstāstu. Tā ir iepazīšanās ar diviem cilvēkiem, un pavisam noteikti ne literatūras godalgu konkurss.

everything that remains joshua fields millburn ryan nicodemus quote

Ne gluži minimālisma ceļvedis

Ja pie šīs grāmatas tevi aizveda doma, ka šī grāmata varētu būt labs ceļvedis minimālismā – es laikam to nevarēšu apstiprināt kā tādu. Bet, manuprāt, tāds arī nav grāmatas mērķis – izstāstīt visos sīkumos, kas ir minimālisms un kā tieši tu vari pie tā nonākt.

Domāju, ka tā drīzāk ir iepazīšanās ar to, kādi var būt dzīves notikumi un brīži, kuros šķeļas līdzšinējie ieradumi un uzskati, dodot vietu jaunām pieejām. Lai gan tas nedos tev ieskatu un action plan, lai pievērstos minimālismam uz 100 procentiem, uzskatu to par vērtīgu daļu no procesa: iepazīties ar citu cilvēku pieredzes stāstiem. It sevišķi attiecīgajā jomā populāru cilvēku pieredzes stāstiem! Mēs bieži vien ar apbrīnu skatāmies uz cilvēkiem, kas darbojas sfērā, kur gribam reiz iekāpt paši. Iepazīstoties ar to, kā viss ir aizsācies šiem apbrīnojamajiem cilvēkiem, ātri vien var saprast:

arī tavs stāsts var būt tikpat unikāls un saistošs.

Un tā droši vien jau ir!

Līdz ar to, ja meklē vairāk ceļvedi minimālismā, būs jālūko pēc citām grāmatām vai jāpasmeļas iedvesma kādos Youtube video. Ja vēlies uzzināt vairāk par to, kādi ceļi saveda kopā divus cilvēkus, kas izveidoja visu, kas saistās ar The Minimalists, – dod iespēju šai grāmatai!


Mans vērtējums: 5/5

Vidējais lasītāju vērtējums Goodreads3.79

Vai es lasītu vēlreiz? Nē – jo nu es abus autorus jau pazīstu labi 🙂

Šī grāmata mani mudina izlasīt arī:  Joshua Fields Millburn “Minimalism: Live a Meaningful Life”

Es iesaku arī: Dokumentālā filma “Minimalism” (skatāma Netflix), The Minimalists podkāsts (klausāms Spotify)

Mīļākais citāts: “I was never going to feel happy or complete based on anything outside of me. It needed to come from me—from inside me.”

 

2 thoughts on “The Minimalists “Everything That Remains”. Grāmatas apskats”

  1. Gilbert tommy

    Laba diena ikvienam, kas lasa šo ziņu, mana patiesā liecība par to, kā es saņēmu ielauzto bankomātu, šī karte mani un manu ģimeni izglāba, man ir mana karte no WORLD CYBER TECH, es saņēmu viņu e-pastu no interneta, kad sieviete liecināja par savu labo patiešām, tie bija reāli un ticami, kad es sazinājos ar viņiem par karti, kuru neesmu noliegusi, un viņi arī nav melojuši man, kurjera pakalpojums, ko viņi izmanto, ir DHL TRANSFER SERVICES, tiklīdz viņi ir nosūtījuši savu karti, kad tas tiek piegādāts man trīs (3) darba dienu laikā, es vēlos dalīties, lai cilvēki zinātu, ko labs šis uzņēmums man darīja, un es arī vēlos, lai šie viltoti hackeri netiktu upurēti, lūdzu, es ieteiktu visiem izmēģināt šo uzņēmumu, ja vēlaties liecināt, kā es darīju, vārdi nevar izteikt, kā es jūtos tieši tagad laime ir pārņēmusi mani, jo es saņēmu šo karti mana dzīve mainās nauda nekad nav bijusi tālu no manis, es saņemu naudu jebkurā stundā jebkurā dienā pievienoties man, lai pateiktos PASAULES CĪBER TECH par labiem pakalpojumiem, ko tie sniedz man, varat sasniegt WORLD C YBER TECH un uzdodiet viņiem jautājumus par VIA šajā uzņēmuma e-pastā: machinehackers @ outlook. com

    1. Sintija from Restart the show

      bāc, šis ir vislabākais spama komentārs ever – tik labs, ka pat gribēju apstiprināt! 😀

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *