Garezeri, Lilaste, Gauja – 13 km pārgājiens

Izlasīsi 6 minūtēs

Lielisks 13 km garš pārgājiens ar sākumu un beigām Lilastē. Tajā apskatāmi Garezeri (veseli trīs), Gaujas ieteka jūrā un pati Lilaste.

Par pārgājiena maršrutu
Ieteikumi izcilam pārgājienam
Video atskats
Foto no pārgājieniem
Jautājumi un atbildes par maršrutu

Par pārgājiena maršrutu

📍Lilaste > Garezeri > Gaujas ieteka jūrā > Garezeri > Lilaste
🥾 13 km
⏱ 3-3,5 h (bez pauzēm)
🚗 Uz maršruta sākumu dodies ar vilcienu vai mašīnu
🔗 Maršruts pieejams Outdooractive

Šajā pārgājienā tu apskatīsi, manuprāt, izcilu Latvijas dabas ainavu plejādi. Pārgājiena sākums ir Lilastes dzelzceļa stacija, kur visērtāk var nokļūt ar vilcienu vai ar personīgo mašīnu.

No turienes maršruts ved uzreiz uz mežu, kur jau drīz sastapsi vienu no galvenajiem pārgājiena apskates objektiem: Garezerus. Jā, daudzskaitlī! Tur ir veseli trīs ezeri: Ziemeļu, Vidējais un Dienvidu Garezers. Meža taciņa dažviet ved gar pašu ezeru, bet citviet aizvijas nostāk un dziļāk mežā. Maršruts ir veidots astotnieka formā – lai tu varētu apskatīt visus ezerus un iet pa taciņu tiem tuvumā. Dažviet meža taciņas ved arī pa pauguriem – nav gluži pliks un līdzens pārgājiens.

Maršruts tā pusē atduras pret Gaujas ieteku jūrā, tālāk ejot gar Gaujas krastu. Šeit ir daudz skaistas vietas, kur piesēst uz pusdienu pauzi. Kad spēki uzņemti, maršruts atkal ved atpakaļ mežā, apskatot ezerus no otras puses un sasniedzot Lilastes staciju.

Ieteikumi izcilam pārgājienam

  • Iesaku braukt uz Lilasti ar vilcienu – ietaupīsi naudu par benzīnu un atpūtīsies no sēdēšanas pie stūres!
  • Var braukt arī ar mašīnu, taču grūti atrast stāvvietu, turklāt stāvlaukumā pie jūras mašīnu atstāt var sanākt dārgi
  • Labs maršruts nedēļas nogalei, ja negribas daudz iet, bet gribas tomēr izkustēties
  • Maršrutā nav nevienas labiekārtotas piknikvietas ar galdiem, taču izcila vieta desmaižu pauzei ir pie Gaujas krasta
  • Ja tev ir laiks, ierēķini ilgāku atpūtas pauzi pie Gaujas – palasi grāmatu, parunājies ar pārgājiena biedriem… izbaudi laiku pie dabas!

Pilnu maršrutu skaties šeit!

Foto ieskats pārgājiena maršrutā

Es šo maršrutu pilnā garumā esmu nogājusi divas reizes. Un labprāt to izstaigātu vēlreiz un vēlreiz! Te ir tik laba kombinācija ar visu, kas man patīk Latvijas dabā: meži, purvi, jūra un upes. Saulainā dienā šī maršruta skati vispār izskatās dievīgi. Protams, taka ir ļoti skaista jebkādos laikapstākļos un noteikti arī gadalaikos.

Pirmo reizi maršrutu izstaigāju 2020. gada pavasarī kopā ar draudzeni. Tās principā bija maija pašas beigas, tomēr temperatūra vēl nelutināja ar karstiem plusiem. Ar aptuveni 3 stundām aktīvas iešanas mums bija gana, lai būtu izkustējušās un labi pavadījušas laiku.

(attēlā) Šajā pārgājienā visnotaļ maz fotografēju – vairāk baudīju skatus. Mani vienmēr fascinē vecie, apskalotie koki pie Gaujas ietekas jūrā.

Otro reizi maršrutu izstaigāju kopā ar māsu. Pie tam – atkal maijā! 😀 Arī šoreiz laikapstākļi kārtīgi lutināja ar siltu sauli. Mežs atkal bija skaists, Garezeri pārsteidzoši. Pie viena no Garezeriem iemaldījāmies kārtīgos džungļos, tāpēc esmu pierediģējusi maršrutu, lai tev tā nebūtu jābrien.

(attēlā) Šis ir Ziemeļu garezers – maršrutā pats pirmais. Man ļoti patīk taciņa, kas ir tieši gar pašu ezeru. Skaisti!

Protams, arī šoreiz kā ideālo piknika vietu izvēlējāmies krastu pie Gaujas, nedaudz nostāk no ietekas punkta jūrā. Tur ir daudz forši ieloki un koku stumbri, pret kuriem atsēsties un izbaudīt līdzi paņemtos našķus.

Izrādās, ka šis ir mans top maršruts, kuru iesaku draugiem un paziņām, kas grib kārtīgi izstaigāties, bet nedoties diži tālu prom no Rīgas. Protams, ir arī daudzi citi maršruti, kurus varu ieteikt. 🙂

(attēlā) Tiešām lieliska piknika vieta. Un jā, mums pārgājienā līdzi bija melone! 😀

Vai esi nogājis šo maršrutu?
Pastāsti par saviem iespaidiem komentāros zem raksta!

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *