Dabas takas Vidzemē, kuras noteikti jāizstaigā

Izlasīsi 11 minūtēs

Latvija varbūt ir 152 reizes mazāka nekā ASV, tomēr mums ir vairāki novadi, pilni ar aizraujošām dabas takām. Ar draugu devāmies 2 dienu izbraucienā uz Vidzemi ar mērķi izstaigāt vairākas Vidzemes purvu dabas takas.

Mūsu 2 dienu garā izbrauciena pirmajā dienā plānojām izpētīt 3 dabas takas, paēst kādā vietējā kafejnīcā un atrast foršu vietu teltij pie jūras. Otrajā dienā plāns bija vien nopeldēties jūrā un doties mājās uz Rīgu.

Dabas takas un vietas, ko apmeklējām:
Ķirbižu meža taka
Niedrāju-Pilkas purva taka
Purezera taka
Rankuļrags – gardām vakariņām
Kur uzsliet telti Vidzemes piekrastē?

Koka tiltiņš Niedrāju Pilkas purva dabas takā

Ķirbižu meža taka

Takas garums: 2 km // upīte, muzejs, interesanta daba // vairāk info

Kā pirmo dabas taku izvēlējāmies aplūkot Ķirbižu meža taku. No šī plāna diemžēl iznāca vien fiasko: izrādījās, ka šī taka ir visnotaļ aizaugusi. Par cik nevēlējāmies ievākt biksēs veselu ērču ģimeni, dabas taku mēs neizgājām. Tomēr varbūt ir vērts Ķirbižu takai dot iespēju! Varbūt mēs kā tipiski pilsētnieki vienkārši nobijāmies. 🙂

No Dodies.lv pieejamās informācijas var uzzināt, ka Ķirbiži ir visnotaļ savdabīga, neliela apdzīvota vieta. Tai ir sava muiža un pat Meža muzejs. Pie muzeja sākas arī pati dabas taka, kas vijas gar nelielo Vitrupi. Īsteniem dabas mīļiem noteikti patiks izzināt dažādos tur esošos kokus, un rudenī tur noteikti var atrast dažādas sēnes.

Niedrāju – Pilkas purva taka

Takas garums: 1 km // purvs, klusums, maz cilvēku, lācenes vasarā // vairāk info

Waze mūs veda tālāk pa meža ceļu, kas patiesībā ir Smiltenes – Valmieras – Ainažu šaursliežu dzelzceļa dambis. Tas mūs aizveda uz Niedrāju – Pilkas purvu.

Bijām iebraukuši dziļi Vidzemē un klusumā. Te bez mums nebija nevienas citas dzīvas dvēseles. Lieliski! Izbaudījām purva mieru, panašķojāmies pa kādai lācenei un ieskatījāmies acīs dažiem tumšajiem purva dīķiem. Takas vidū bija arī neliels skatu tornis. No augšpuses viss purvs izskatījās kā maza savanna. Artūrs teica, ka pietrūka tikai iztēloties šur tur pa kādai lauvai. Nereāli, protams – bet citreiz vajag pasapņot!

Taka ir ļoti īsa, taču noteikti iesaku tur aizbraukt kādā galīgi nepopulārā laikā, ja vēlies izbaudīt atpūtu no cilvēkiem un trokšņa. To šī taka viennozīmi ļauj piedzīvot!

Purezera taka

Takas garums: 3,5 km // melleņu pilns mežs, ezers purva vidū ar taku apkārt tam // vairāk info

Par cik Niedrāju – Pilkas purva taka bija visai īsa, devāmies izstaigāt Purezera taku. Manuprāt, šī taka ir viena no Latvijas dabas taku pērlēm!

Takas sākums ved cauri mežam, kas vasarā ir tik pilns ar mellenēm kā nekur. Meža posms ir skaists un nav garš, taču tam cauri tikt tik ātri mums nesanāca: mellenes taču jāēd! 😀 Takas meža posms pēkšņi beidzas, un tu nonāc pie brīnišķīga, tumša purva ezera. Taka stiepjas apkārt ezeram un sākotnēji šķiet ļoti gara (kas tā nemaz nav). Var mierīgi apiet apkārt divreiz, jo taka ir tieši tik ļoti skaista! Takā ik pa laikam apskatāmi arī informatīvi plakāti, no kuriem var uzzināt daudzus interesantus faktus par mežu un purvu.

Ikvienam, kas viesojas Latvijā, vajadzētu izpētīt šo taku! Mums šķiet, ka šī taka ietver sevī visu, kas Latvijā ir skaists un vērtīgs. Takā var arī uzrīkot foršu pikniku kopā ar draugiem. Tikai jāsaka gan: par piknika vietām var nākties pacīnīties vai dalīties, jo tās tur ir tikai divas! Abas piknika vietas ir izvietotas uz koka laipām ar soliņiem un arī ugunskura vietu. Ugunskurs uz ūdens virsmas – tas noteikti kādreiz ir jāpiedzīvo!

Rankuļrags – gardas vakariņas

Pirms došanās ceļā centāmies sameklēt dažus restorānus tuvu izvēlētajām dabas takām. Mūs uzrunāja Rankuļraga restorāns.

Daudzi no ēdienkartes ēdieniem izklausījās ļoti garšīgi! Būtu forši, ja ēdienkartē būtu arī vairāk veģetāras opcijas. Mēs gan bijām noskaņojušies uz kādu zivi, tāpēc mūs uzrunāja līdakas kotletes ar kartupeļu biezeni. Tas garšoja fantastiski! Iedzērām arī pa lielai glāzei mājas limonādes un baudījām vasarīgo vakaru saulainajā restorāna terasē. Šajā patīkamajā atmosfērā, protams, daloties arī ar lapsenēm, kurām arī garšoja mājas limonāde. 😀

Rankuļraga restorāns ir daļa no kempinga Klintis. Ja esi labas naktsvietas un restorāna meklējumos vai arī meklē foršu vietu, kur vasarā atpūsties ar draugu grupu, mēs iesakām palikt kempingā Klintis. Izskatījās pēc feina kempinga! Paēst tur noteikti var ļoti gardi.

Kur uzsliet telti Vidzemes piekrastē?

Pēc ēšanas devāmies teltsvietas meklējumos. Jāsaka atklāti: Vidzemes piekrastē atrast vientuļu stūrīti diviem cilvēkiem ar telti ir praktiski neiespējamā misija. Lielākā daļa piekrastes ir privatizēta, turklāt vienīgais bezmaksas kempings bija pārpildīts un skaļš. Katrs otrais viesis bija uzgriezis uz pilnu klapi savu popmūziku.

Tā kā mēs labprātāk klausītos vai nu savu mūziku un arī izbaudītu mieru un dabu, nācās meklēt mierīgāku maksas kempingu. Laimīgā kārtā ne visai tālu bija kempings, kur varējām samaksāt 10 eiro un ērti uzsliet savu telti tā, ka neviens apkārtējais īpaši netraucēja. Uzslējām telti, paēdām našķus, iedzērām pa alum un devāmies pie miera.

Brokastis pie jūras

No rīta bija jauki paēst brokastis svaigā, nedaudz vēsā jūras gaisā. Izbraucieniem vienmēr cenšos pēc iespējas vairāk pārtikas paņemt no mājām. Tas ļauj izvairīties un liekiem izdevumiem un random pirkumiem tankštellēs un citās bodēs.

Šai dienai plānā nebija nevienas dabas takas: gribējām vien nopeldēties jūrā pirms došanās atpakaļ uz Rīgu. Cerot atrast kādu peldvietu, nonācām Saulkrastos. Ūdens izrādījās ledaini auksts! 😀 Tāpēc neilgi pabradājām gar jūras krastu, nosaldējām pēdas un devāmies uz mašīnu un atpakaļ uz Rīgu.

Šis izbraukums mums parādīja, cik pat ļoti ok reizēm ir tas, ka plāni izgāžas un galamērķi neizskatās tā, kā sākotnēji biji iecerējis. Tādos brīžos nevajag zaudēt pozitīvo noskaņojumu un entuziasmu – bet vajag turpināt doties piedzīvojumos! Dabas takas tevi jau gaida!

Citas pārgājienu izlases:

🔗 5 foršas dabas takas Rīgas apkārtnē
🔗 5 foršas dabas takas pie Rīgas

Vairāk pārgājienus
atradīsi kartē šeit!


Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *