Attālinātā darba ceļojums Kurzemē

Vai tu esi ceļojis strādājot? Es izmēģināju, kā tas ir: būt tūristam savā valstī un vienlaikus strādāt. Tas nav nemaz tik viegli, kā izklausās! Kopā ar draugu devāmies uz Kurzemi gan atpūsties, gan attālināti pastrādāt. Šajā rakstā uzzināsi, ko es apskatīju, kur nakšņoju un kas man patika.

Attālinātā darba ceļojuma plāns

Attālinātā darba ceļojumam Kurzemē veltījām vienu nedēļu. Par cik strādājām, atvaļinājums nebija jāpiesaka: darba dienās pa dienu strādājām, bet vakaros ar kājām vai mašīnu devāmies apskatīt pasauli (tas ir – Kurzemi). Jau laicīgi bijām nobukojuši trīs naktsmājas, katru uz divām naktīm: Sabilē, Kuldīgā un Bernātos. No Rīgas ar mašīnu izbraucām svētdien pa dienu.

Zīmīgi, ka katrā no naktsmājām iečekošanās bija iespējama vien no plkst. 14.00. Tādēļ check-out dienās agri no rīta izbraucām uz nākamo pilsētu, kur atradām kafejnīcu, kurā nostrādāt pirmās darba stundas. Pēc tam iečekojāmies jaunajā naktsmītnē. Tas izskatījās aptuveni šādi:

Svētdiena: Izbraukt no Rīgas uz Sabili
Pirmdiena: Pilna diena Sabilē
Otrdiena: Check-out no Sabiles un došanās uz Kuldīgu
Trešdiena: Pilna diena Kuldīgā
Ceturtdiena: Check-out no Kuldīgas un došanās uz Liepāju strādāt un tad – uz Bernātiem
Piektdiena: Pilna diena Bernātos
Sestdiena: Check-out no Bernātiem, daži apskates objekti un došanās atpakaļ uz Rīgu

Ja arī tev ir iespēja strādāt attālināti un proti būt produktīvs teju jebkādos apstākļos, iesaku izmēģināt ceļot un strādāt vienlaikus! Tas noteikti palīdzēs nomainīt vidi, atklāt par sevi ko jaunu. Un pats galvenais – nedaudz atpūsties, pat strādājot. Manuprāt, ir arī svarīgi atbalstīt vietējos uzņēmējus un cilvēkus, kas spēj forši parūpēties par tavām brīvdienām.

Naktsmītnes, kur palikām

Tiny House, Sabile
Holiday House, Kuldīga
Chill Inn, Bernāti

Naktsmājas Nr.1: Tiny House, Sabile

Kad Booking.com norezervējām visas ceļojuma naktsmītnes, ar nepacietību gaidījām, kad paliksim pa nakti Sabilē esošajā Tiny House. Man tik ļoti patīk miniatūro māju koncepts! Arī sev es vēlos īstu tiny house ar koka apdari, nevis divstāvu betona māju. Sabiles Tiny House ir miniatūra lauku mājiņa ar īstenu lauku šarmu, skaistu vienkāršību. Tā pieder kādai ģimenes saimniecībai, caur kuru ved ceļš uz maziņo brīvdienu mājiņu. Un kas par elpu aizraujošu lokāciju! Namiņš atrodas kalna augšā, skatam paverot plašo Abavas upes ieleju. Kā saimniece teica: skats pa rubli. 💯

Namiņā noteikti atgriezīsimies vēl (un vēl… 🙃 ). Nākamreiz gan noteikti vasarā un vismaz uz pusnedēļu – rudenī bez apkures bija nedaudz pārāk vēsi. Bet ai, arī tur sava romantika! Namiņu vari nobukot Booking.com. Paldies viesmīlīgajiem saimniekiem – mums pie jums ļoti patika, un jums ir baigi foršs kaķis un suns!

Naktsmājas Nr.2: Holiday House, Kuldīga

Vien 10 min kājāmgājiena attālumā no Ventas rumbas ir lieliska naktsmītne, kur komfortabli atpūsties. Viesmīlīgais vācu saimnieks noteikti būs parūpējies par nevainojamu tīrību. Šī mājiņa ir tik forša, ka sev tādu pašu gribētu arī es – pastāvīgai dzīvošanai!

Vairāk par mājiņu redzēsi ceļojuma video atskatā (pašā raksta augšā), bet to nobukot vari Booking.com.

attālinātā darba ceļojums Kurzemē - Tiny House Sabile

Naktsmājas Nr.2: Chill Inn, Bernāti

Bernātu Chill Inn viesu māja ir izcila vieta tik daudzās nozīmēs! Teju pie pašas jūras, ērts numuriņš un skaista, plaša teritorija. Ikviens viesis var atrast savu kluso nostūrīti. Saimnieki pavisam noteikti šeit ir ielikuši savu sirdsdarbu: viss ir skaisti sakopts un ar savu unikālo fīlingu. Šeit es pavisam noteikti labprāt nosvinētu savas kāzas! Brokastis ir super gardas, tur skanēja teju 1:1 manas Spotify pleilistes. Es noteikti šeit atbraukšu atpūsties vēl.

Vairāk par viesu namu redzēsi ceļojuma video atskatā (pašā raksta augšā), bet to nobukot savu numuriņu vari Booking.com.

Objekti, kurus apskatījām un izstaigājām

Sabiles Vīna kalns
Kuldīga – pastaiga pa pilsētu
Bernāti – pastaiga gar jūru
Liepājas ezera Zirgu salas taka
Dunikas purva taka
Īvandes ūdenskritumi

Sabiles Vīna kalns

Kas ir Sabile bez vīna, lieliska sidra un skaistā Sabiles Vīna kalna? Tā ir Sabile, ko tu, acīmredzot, vēl neesi izgaršojis. Bet vajag!

Par ļoti mazām ieejas naudiņām tu vari doties apskatīt vienu no retajām vietām Latvijā, kas spēj iedot nelielu Itālijas vīna lauku garšu. Pašā kalna galā var izbaudīt izcilu Sabiles un Abavas ielejas ainavu. Vasarā var ģībt no skaistuma!

Kuldīga – pastaiga pa pilsētu

nevajag plānu, vienkārši ej pastaigā // paēd skaisti Goldingen Room // iepērcies beziepakojuma produktu veikalā Kuule

Es jau sen zinu, ka Kuldīga ir lieliska pilsēta Latvijā, kur dzīvot skaisti. Mūsu pirmā diena Kuldīgā iesākās ar burvīgām brokastīm un kūkām foršajā The Marmalade kafejnīcā. Kūkas tur tiešām ir neatvairāmas! Par šīs vietas atzinumu liecina arī intensīvais apmeklējums jau no paša rīta.

Liels prieks, ka arī Kuldīgā cieņā ir zero waste! Kuldīgā preces bez iepakojumiem vari iegādāties beziepakojuma produktu veikalā Kuule. Savukārt skaistus vietējo mākslinieku darinātus priekšmetus, suvenīrus un citas skaistlietiņas vari iegādāties interesantajā veikalā Kuuld. Man patīk Kuldīgas minimālistiskā pieeja uzņēmumu nosaukumos. 🙂

Savukārt viss pārējais Kuldīgā ir tik harizmātisks, ka atliek vienkārši noparkot mašīnu un doties pastaigā ar kājām.

Bernāti – pastaiga gar jūru

jūras ainavas // Bernātu dabas parks // Bernātu dabas taka

Man šķiet, ka mēs nepaspējām iepazīt visu skaistumu, ko spēj sniegt Bernātu dabas parks. Mūsu elpas aizrāva jau neskartā, nedaudz mežonīgā jūras piekraste vien! Iesaku izskatīt augšā pievienotos resursus, lai uzzinātu vairāk par Bernātu dabas taku, skatu platformu, Pūsēnu kāpu un citiem labumiem, ko apskatīt.

Liepājas ezera Zirgu salas taka

2 km // ir skatu tornis // foršas vietas piknikiem // vairāk info – Dodies.lv // pēc takas dodies paēst uz Hot Potato

Liepājā ir, ko staigāt un apskatīt! Mums patika Liepājas ezera taka, kur var uzkāpt arī skatu tornī un izbaudīt vēju matos. Jebkurš brīdis ir lielisks, lai dotos paēst uz Hot Potato: restorānu, kas veltīts latvieša mīļākajam dārzenim kartupelim.

Dunikas purva taka

taisna 5.5 km gara dabas taka // guess what – atpakaļ arī jāiet, tātad kopā 11 km // vairāk info – Dodies.lv

Purva takas var būt aizraujošas. Var arī nebūt. Dunikas purva takas ainavas ir skaistas un plašas. Taču jāsaka, ka 5.5 km garā taka ir vienkārši taisna koka laipa. Ja gribas izstaigāties pie kaimiņvalsts robežas un kārtīgi kaut ko pārdomāt, tad noteikti ir vērts tur doties. Tur var durt un durt taisni! 😀

Īvandes ūdenskritumi

izrādās, ka Latvijā ir ūdenskritumi! // vairāk info – latvia.travel

Īvandes ūdenskritumi pavisam noteikti bija lielisks atklājums. Izrādās, ka pēdējā gada laikā esmu divreiz bliezusi šim objektam garām un domājusi, ka tur nekā īpaša nav. Kā es maldījos!

Izrādās, ka Latvijā ir aizraujoši ūdenskritumi! Tie noteikti ir mazi, bet Īvandes ūdenskritumi ir ļoti skaisti. Saulainā vasaras dienas pievakarē tur vispār izskatās pēc fenomenālas zaļas oāzes. Ja arī tu esi šai vietai braucis garām, nākamreiz piestāj veikaliņā pēc saldējuma un ej izložņāt ūdenskritumus. Nez, cik to ir? Ja esi saskaitījis – ieraksti komentāros 🙂

Vai esi ceļojis un strādājis vienlaikus?
Kā tev izdevās? Pastāsti par to komentāros zemāk! ⬇

Citi izbraucienu plāni:

🚗 Ko apskatīt Kurzemē – idejas 2 dienu izbraucienam

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *