Attālinātā darba ceļojums Kurzemē

attālinātā darba ceļojums Kurzemē
Izlasīsi 12 minūtēs

Vēl nekad nebiju tā pa īstam kā tūrists ceļojusi Latvijā. Un kur nu vēl strādājot! 2020. gada septembra beigās divatā izbraukājām lielu daļu Kurzemes, vienlaikus arī attālināti strādājot. Skaties video atskatu un fotogaleriju!


Ceļojuma video atskats

Naktsmājas, kurās palikām pa nakti

Tiny House, Sabile
Holiday House, Kuldīga
Chill Inn, Bernāti

Objekti, kurus apskatījām un izstaigājām

Sabiles Vīna kalns
Kuldīga – pastaiga pa pilsētu
Bernāti – pastaiga gar jūru
Liepājas ezera Zirgu salas taka
Dunikas purva taka
Īvandes ūdenskritumi


Disclaimer time: Šis raksts ir atskats uz izbraucienu, kas notika 2020. gada septembrī. Ar šī raksta saturu noteikti nevēlos mudināt neapdomīgas darbības globālās pandēmijas un ārkārtas stāvokļa laikā. Rakstā dalos ar foršām vietējām naktsmājām, apskates objektiem un dažādiem feiniem vietējiem uzņēmējiem, kas mūs izbrauciena laikā uzrunāja. Katrs pats izvērtē savu rīcību un pieņemto lēmumu riskus, un Dari Lietas nekādu atbildību par tiem neuzņemas.


Ceļojuma plāns

No Rīgas izbraucām svētdien, jau laicīgi nobukojuši trīs naktsmājas, katru uz divām naktīm. Darba dienu laikā strādājām.
Vakaros ar kājām vai ar mašīnu devāmies aplūkot tuvākos apskates objektus. Par cik visās vietās check-in laiks bija, sākot ar plkst. 14.00, check-out dienās strādājām kādā no pilsētā (tik agri) vaļā esošajām kafejnīcām.

Svētdiena: Izbraukt no Rīgas uz Sabili
Pirmdiena: Pilna diena Sabilē
Otrdiena: Check-out no Sabiles un došanās uz Kuldīgu
Trešdiena: Pilna diena Kuldīgā
Ceturtdiena: Check-out no Kuldīgas un došanās uz Liepāju strādāt un tad – uz Bernātiem
Piektdiena: Pilna diena Bernātos
Sestdiena: Check-out no Bernātiem, daži apskates objekti un došanās atpakaļ uz Rīgu

Ja arī tev ir iespēja strādāt attālināti un proti būt produktīvs teju jebkādos apstākļos, iesaku izmēģināt ceļot un strādāt vienlaikus! Tas noteikti palīdzēs nomainīt vidi, atklāt par sevi ko jaunu. Un pats galvenais – nedaudz atpūsties, pat strādājot. Neierasti un forši!

Manuprāt, ir svarīgi atbalstīt vietējos uzņēmējus un cilvēkus, kas spēj forši parūpēties par tavām brīvdienām. Šajā rakstā dalāmies ar mūsu vismīļākajiem iespaidiem un vietām!

Naktsmājas Nr.1: Tiny House, Sabile

Šis pat varētu būt mūsu ceļojuma visnepacietīgāk gaidītākais objekts – šajā gadījumā naktsmājas – bija Sabilē esošais Tiny House. Tā ir miniatūra lauku mājiņa ar īstenu lauku šarmu, skaistu vienkāršību. Un kas par elpu aizraujošu lokāciju! Namiņš atrodas kalna augšā, skatam paverot plašo Abavas upes ieleju. Fantastika!

Namiņā noteikti atgriezīsimies vēl (un vēl… 🙂 ), nākamreiz noteikti vasarā un vismaz uz pusnedēļu. Tāds skaistums un miers jābauda ilgāk! Namiņu vari nobukot Booking.com. Paldies viesmīlīgajiem saimniekiem – jums ir baigi foršs kaķis un suns!

Naktsmājas Nr.2: Holiday House, Kuldīga

Vien 10 min kājāmgājiena attālumā no Ventas rumbas ir lieliska naktsmītne, kur komfortabli atpūsties. Viesmīlīgais vācu saimnieks noteikti būs parūpējies par nevainojamu tīrību. Šī mājiņa ir tik forša, ka sev tādu pašu gribētu arī es – pastāvīgai dzīvošanai!

Vairāk par mājiņu redzēsi ceļojuma video atskatā (pašā raksta augšā), bet to nobukot vari Booking.com.

attālinātā darba ceļojums Kurzemē - Tiny House Sabile

Naktsmājas Nr.2: Chill Inn, Bernāti

Bernātu “Chill Inn” ir izcila vieta tik daudzās nozīmēs! Teju pie pašas jūras, ērts numuriņš un skaista, plaša teritorija (katrs viesis var atrast savu kluso nostūrīti). Saimnieki pavisam noteikti šeit ir ielikuši savu sirdsdarbu: viss ir skaisti sakopts un ar savu unikālo fīlingu. Šeit es pavisam noteikti labprāt nosvinētu savas kāzas. Brokastis ir super gardas, un es noteikti šeit atbraukšu atpūsties vēl!

Vairāk par viesu namu redzēsi ceļojuma video atskatā (pašā raksta augšā), bet to nobukot savu numuriņu vari Booking.com.


Sabiles Vīna kalns

Kas ir Sabile bez vīna, lieliska sidra un skaistā Sabiles Vīna kalna? Tā ir Sabile, ko tu, acīmredzot, vēl neesi izgaršojis. Bet vajag!

Par ļoti mazām ieejas naudiņām tu vari doties apskatīt vienu no retajām vietām Latvijā, kas spēj iedot nelielu Itālijas vīna lauku garšu. Pašā kalna galā var izbaudīt izcilu Sabiles un Abavas ielejas ainavu. Vasarā var ģībt no skaistuma!

Kuldīga – pastaiga pa pilsētu

nevajag plānu, vienkārši ej pastaigā // paēd skaisti Goldingen Room // iepērcies beziepakojuma produktu veikalā Kuule

Es jau sen zinu, ka Kuldīga ir lieliska pilsēta Latvijā, kur dzīvot skaisti. Mūsu pirmā diena Kuldīgā iesākās ar burvīgām brokastīm un kūkām foršajā The Marmalade kafejnīcā. Kūkas tur tiešām ir neatvairāmas! Par šīs vietas atzinumu liecina arī intensīvais apmeklējums jau no paša rīta.

Liels prieks, ka arī Kuldīgā cieņā ir zero waste! Kuldīgā preces bez iepakojumiem vari iegādāties beziepakojuma produktu veikalā Kuule. Savukārt skaistus vietējo mākslinieku darinātus priekšmetus, suvenīrus un citas skaistlietiņas vari iegādāties interesantajā veikalā Kuuld. Man patīk Kuldīgas minimālistiskā pieeja uzņēmumu nosaukumos. 🙂

Savukārt viss pārējais Kuldīgā ir tik harizmātisks, ka atliek vienkārši noparkot mašīnu un doties pastaigā ar kājām.

Bernāti – pastaiga gar jūru

jūras ainavas // Bernātu dabas parks // Bernātu dabas taka

Man šķiet, ka mēs nepaspējām iepazīt visu skaistumu, ko spēj sniegt Bernātu dabas parks. Mūsu elpas aizrāva jau neskartā, nedaudz mežonīgā jūras piekraste vien! Iesaku izskatīt augšā pievienotos resursus, lai uzzinātu vairāk par Bernātu dabas taku, skatu platformu, Pūsēnu kāpu un citiem labumiem, ko apskatīt.

Liepājas ezera Zirgu salas taka

2 km // ir skatu tornis // foršas vietas piknikiem // vairāk info – Dodies.lv // pēc takas dodies paēst uz Hot Potato

Liepājā ir, ko staigāt un apskatīt! Mums patika Liepājas ezera taka, kur var uzkāpt arī skatu tornī un izbaudīt vēju matos. Jebkurš brīdis ir lielisks, lai dotos paēst uz Hot Potato: restorānu, kas veltīts latvieša mīļākajam dārzenim kartupelim.

Dunikas purva taka

taisna 5.5 km gara dabas taka // guess what – atpakaļ arī jāiet, tātad kopā 11 km // vairāk info – Dodies.lv

Purva takas var būt aizraujošas. Var arī nebūt. Dunikas purva takas ainavas ir skaistas un plašas. Taču jāsaka, ka 5.5 km garā taka ir vienkārši taisna koka laipa. Ja gribas izstaigāties pie kaimiņvalsts robežas un kārtīgi kaut ko pārdomāt, tad noteikti ir vērts tur doties. Tur var durt un durt taisni! 😀

Īvandes ūdenskritumi

izrādās, ka Latvijā ir ūdenskritumi! // vairāk info – latvia.travel

Īvandes ūdenskritumi pavisam noteikti bija lielisks atklājums. Izrādās, ka pēdējā gada laikā esmu divreiz bliezusi šim objektam garām un domājusi, ka tur nekā īpaša nav. Kā es maldījos!

Izrādās, ka Latvijā ir aizraujoši ūdenskritumi! Tie noteikti ir mazi, bet Īvandes ūdenskritumi ir ļoti skaisti. Saulainā vasaras dienas pievakarē tur vispār izskatās pēc fenomenālas zaļas oāzes. Ja arī tu esi šai vietai braucis garām, nākamreiz piestāj veikaliņā pēc saldējuma un ej izložņāt ūdenskritumus. Nez, cik to ir? Ja esi saskaitījis – ieraksti komentāros 🙂


Vai esi ceļojis un strādājis vienlaikus?

Kāda bija tava pieredze?

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *