5 foršas dabas takas pie Rīgas

Izlasīsi 8 minūtēs

Šīs ir manas mīļākās netūristīgās dabas takas pie Rīgas, kur var kārtīgi izstaigāties. Pie tam bez cilvēku pūļiem! Šeit atradīsi 5 dabas takas ar precīziem manis veidotiem pārgājiena maršrutiem garumā no 9 km – 34 km.

Raganas purva sēra dīķu taka
Garezeri pie Lilastes
Beberbeķu ezers un mežs
Lielupes baltā kāpa
Gaujas ieteka jūrā (no abām pusēm!)

Raganas purva sēra dīķu taka

(attēlā) Raganas sēra dīķi.

📍Ķemeri (Jūrmala)
🥾Dabas takas garums – 2,5 km
🥾Mans 9 km pagarinātais maršruts
📚Vairāk info – Dodies.lv // Visittukums.lv

Purvi un meži ir teju ikviena latvieša asinīs. Tāpat arī būšana nostāk no cilvēkiem. Raganas purva sēra dīķu taka, it sevišķi mans pagarinātais pastaigas maršruts, manuprāt, veiksmīgi apvieno visus šos elementus.

Pati sēra dīķu taka nav gara – tā stiepjas vien pusotra kilometra garumā. Tas ir tad, ja uz turieni dosies ar savu personīgo automašīnu. Ja nedēļas nogalē vēlies atpūsties arī no sēdēšanas pie stūres, iesaku ar vilcienu doties uz Ķemeriem un pastaigu sākt no turienes! Noejot no Ķemeriem līdz Raganu purva sēra dīķiem un atpakaļ uz Ķemeriem, kopā pieveiksi teju 9 km.

Vairāk bildes un iespaidus no šī maršruta atradīsi šajā rakstā:
🔗 Raganu purva sēra dīķu taka – 9 km pastaigas maršruts

Garezeri pie Lilastes

(attēlā) Garezeri pie Lilastes. Tādi ir veseli trīs – un visi skaisti!

📍Lilaste
🥾13 km pārgājiena maršruts
📚Vairāk info – tourism.carnikava.lv

Dabas takas pie Rīgas nenozīmē tikai Jūrmalu. Vēl viens labs maršruts ar sākumpunktu dzelzceļa stacijā – šoreiz Lilastē.

No Rīgas ar vilcienu dodies uz Lilasti, kur uzsāksi garāku pastaigu un atklāsi vairākus purva ezerus. Garezeri – kopā veseli trīs ezeri – ir tiešām skaisti. To ūdens ar savu tumsnīgumu izskatās veldzējošs jebkurā gadalaikā. Maršruts ved pa foršām meža takām, kas dažviet ir pie pašiem ezeriem, bet citviet no tiem nedaudz attālinās. Ir arī pauguraināki posmi. Būs aizraujoši!

Savā 13 km maršrutā centos iekļaut visu, ko turienes apkārtne var dot. Tie ir ezeri, mežs, purvs, jūra. Un pat Gaujas ieteka jūrā! Iesaku piestāt uz garāku desmaižu pauzi tieši tur. Nu, ko tur daudz vēl stāstīt! Dodies uz Lilasti un seko līdzi manam maršrutam Outdooractive aplikācijā.

Vairāk bildes un iespaidus no šī maršruta atradīsi šajā rakstā:
🔗 Garezeri, Lilaste, Gauja – 13 km pārgājiens

Beberbeķu ezers un mežs

(attēlā) Beberbeķu ezera pīļuki.

📍Babīte
🥾17 km pārgājiena maršruts
📚Vairāk info: Babite.lv // rigasmezi.lv

Šī ir dabas taka burtiski pie Rīgas – ar sākumu pie Rīgas lielajiem, baltajiem burtiem. Beberbeķu ezers un tam apkārt esošie meži man ir ļoti mīļa vieta. Esmu tur pavadījusi daudzas skaistas dienas un vakarus – visos gadalaikos. Taču tur var ne tikai peldēties – meži ir pauguraini, skaisti un pilni ar takām (un vasarā – ar mellenēm)!

Uz Beberbeķu ezeru vari doties ar personīgo mašīnu un tad izstaigāt vai nu ezeram tuvumā esošās meža takas vai pat apiet apkārt visam ezeram. Ja vēlies uz turieni doties ar vilcienu, tad tas jau būs kārtīgs pārgājiens! Iesaku braukt līdz Babītes stacijai un tad noiet šo 17 km garo maršrutu.

Lielupes baltā kāpa

(attēlā) Skats uz Lielupes Balto kāpu.

📍Priedaine (Jūrmala)
🥾10 km pārgājiena maršruts
📚Vairāk info – Visitjurmala.lv

Šajā maršrutā skaista ir ne tikai Lielupes Baltā kāpa, bet arī pati Lielupe un tās krasti. Lai to varētu izbaudīt pilnīgāk, iesaku iziet šo 9 km maršrutu no Priedaines līdz Baltajai kāpai un Babītei.

(attēlā) Melleņu mežs pie Baltās kāpas ir tik sulīgi zaļš!

Maršruta sākums ir Priedaines stacijā – 22 minūšu vilciena brauciena attālumā no Rīgas. Aši izejot cauri Priedainei, nonāksi pie Lielupes krasta, kur sāksies gājiens gar upes krastu. Tas būs ļoti dažāds! Maršruta galvenais apskates objekts ir Lielupes Baltā kāpa. Atpakaļceļš ir uz Priedaines staciju teju pa to pašu ceļu, izmetot nelielu loku pa gleznainajām meža taciņām gar līkumaino, asfaltēto ceļu.

Vairāk bildes un iespaidus no šī maršruta atradīsi šajā rakstā:
🔗 Priedaine – Baltā kāpa – Babīte – 10 km pārgājiens

Gaujas ieteka jūrā

(attēlā) Skats uz Gaujas ieteku jūrā no Carnikavas puses.

📍Gaujas ieteka jūrā
🥾13 km pārgājiena maršruts no Lilastes puses
🥾🔥 34 km pārgājiens no Carnikavas puses
📚Vairāk info: Dodies.lv //

Jau iepriekš pieminēto Gaujas ieteku jūrā var aplūkot no abām pusēm. Arī es esmu izveidojusi divus maršrutus. 13 km garais Lilastes maršruts ļauj upes ieteku aplūkot, manuprāt, no skaistākā krasta. Upes ietekā jūrā ir kaut kas varens, turklāt ir interesanti vērot cilvēkus abos krastos.

(attēlā) Pie jūras kaut kur starp Kalngali un Garciemu.

Tiem, kam gribas sevi izaicināt, esmu sagatavojusi arī 34 km garu pārgājienu līdz ietekas otram krastam! Tas ir mans pirmais garais dienas pārgājiens, ar ko aizsāku savus pārgājienus. Maršruta sākums ir Trīsciemā, privātmāju ciematā. Sākumpunkts ir autobusa pieturā Kalēji – no Rīgas centra tur vari nokļūt ar 11. autobusu. Tālāk maršruts ved uz Kalngales ciematu – skaistu, klusu privātmāju ciematu, kur visas ielas ir nosauktas putnu vārdos!

Tiekot ārā no ciematiem, maršruts pārmaiņus ved cauri piejūras mežam un pa jūras piekrasti, pusceļā sasniedzot Gaujas ieteku jūrā. Tur var piestāt uz pusdienpauzi, lai tālāk dotos atpakaļ Garciema virzienā. Atpakaļceļš atklās to, kur sākas Langas upe, un vedīs pa visai foršām takām uz Garciemu. No turienes ceļš aizvij atpakaļ uz jūras piekrasti, Kalngali un Trīsciemu.

Ja esi gatavs noiet 34 kilometrus, iedvesmai iesaku noskatīties mana 34 km pārgājiena video atskatu!

Visus pāgājienu maršrutus
skaties kartē šeit!

Kas ir tavas mīļākās dabas takas pie Rīgas?
Pastāsti par to komentāros zem raksta! ⬇

Citas pārgājienu izlases:

🔗 Dabas takas Vidzemē, kuras noteikti jāizstaigā

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *