16 km pārgājiens Cecīļu taka – Kumada – Amata

Ja Cecīļu dabas taka tev šķiet par īsu, tad mūsu 16 km garais pārgājiena maršruts būs tieši laikā! Gredzenveida maršruts ar sākumu un beigām Ieriķu dzelzceļa stacijā. Pārgājienā apskatīsi un pat šķērsosi Kumadas upi, kā arī izstaipīsi kājas pa Amatas klinšainajiem krastiem.

Maršruta apraksts

Maršruta garums: 16 km

Pārgājiena ilgums: Vienas dienas maršruts, reālā iešana (bez pauzēm) ir 4 h 25 min. Plānojot savu pārgājienu, ņem vērā vilcienu reisu laikus!

Īss pārgājiena apraksts: Ar vienu no agrajiem rīta vilcieniem dodies uz Ieriķu staciju. Ej līdz Ieriķu DUS stacijai un tālāk seko norādēm Ekju uzņēmuma/ražotnes virzienā. Drīz vien nonāksi pie Cecīļu dabas takas ieejas būdiņas (ieeja ir 2 EUR). Tas tevi vedīs gar mazo un seklo Kumadas upi, kas būs jāšķērso, lai tiktu tālāk uz Amatu. Tur apskatīsi dažus no skaistajiem iežiem un izvingrināsi kājas pa stāvajām takām. Atpakaļceļš kādu gabalu vedīs gar šoseju, un tu nokļūsi atpakaļ Ieriķu stacijā. Pilnu pārgājiena maršrutu skaties šeit!

Pārgājiena izmaksas: Galvenās izmaksas ir vilciena biļetes turp un atpakaļ un ieejas biļete par takas apmeklešanu. Cecīļu dabas takā ieeja ir 2 EUR – tiesa, pēc šī maršruta diez ko daudz tieši no Cecīļu dabas takas neiziesi. Manuprāt, 2 eiro ir pilnīgi ok samaksa par takas labiekārtošanu un uzturēšanu. Ja nevēlies maksāt par dabas taku, tad pārgājiena maršruts būs jāpielāgo, lai apietu apkārt takai. Citas izmaksas ir jau saistītas ar tavām pārtikas, našķu un higiēnas nepieciešamībām, kā arī pārgājiena aprīkojumu. Ja pārtiku pilnībā sagatavosi mājās no jau esošajiem produktiem, tu vari zīmīgi ietaupīt! 🙂

  • ❗️Pārgājiens ir pa kalniem un pa lejām, turklāt būs jāšķērso upe (tilta nav)! Ņem vērā savu fizisko sagatavotību, jo dažas takas ir patiešām stāvas un mitros laikapstākļos var būt slidenas.
  • ❗️Nešķērso privātīpašumus! Maršrutā iekļautajās taciņās ir iespējamas izmaiņas – dažviet var būt uzstādītas privātīpašuma zīmes. Respektē tās un sameklē kartē tuvāko apkārtceļu!
16 km pārgājiens Cecīļu taka - Kumada - Amata

Foto no pārgājiena

No Ieriķu stacijas līdz brokastim pie Kumadas upes

Kopā ar māsu ar vilcienu devāmies uz Ieriķu staciju. Tajā ir viena degvielas uzpildes stacija, kurā vari paspēt paķert vēl kādu našķi vai papildus ūdens pudeli, ja ir nepieciešams. Tālākais ceļš ir nedaudz mistisks: seko norādēm uz Ekju uzņēmumu/ražotni un Cecīļu taku. Takas sākums ir pie šī uzņēmuma, kas var būt nedaudz mulsinoši. Pie ieejas samaksā 2 EUR un dodies izpētīt taku!

Jāsaka, ka tā ir diezgan labi iekārtota un ļoti skaista. Mums tā patika! Bija arī daudzas foršas vietas, kur piesēst uz soliņa Kumadas upes krastā un (beidzot) apēst brokastis.

Maģiski zaļi meži

Es bieži vien maršrutus veidoju tā, lai tie ved pa mazām taciņām. Jo tieši tā var satikt piedzīvojumus un apbrīnojamus dabas skatus! Jāsaka, ka no Cecīļu takas oficiālā maršruta sanāk nogriezties diezgan ātri. Tālāk iesaku telefonā atvērt Outdooractive aplikāciju un sekot manam maršrutam.

Maršruts ved pa mazākām taciņām. Mēs to izgājām vēlā maijā. Tas ir burvīgs laiks, kad mežā zied baltās vizbulītes un plaukst totāls zaļums.

Vienā brīdī taka šķērso Kumadas upi – nē, ne pāri tiltam. Pa pašu Kumadas upi ar plikām kājiņām! 😛 Būs atsvaidzinoši, tici man.

Nonākt pie Amatas

Par Amatu daudz nav jāstāsta. Jāļauj tās skatiem runāt pašiem! Šur tur kāds iežu atsegums, šur tur taciņa gar pašu upi. Citur – pilnīgi stāva taka, kurā lūkosi pēc koku stumbriem, pie kā pieķerties kāpjot.

Mēs atradām izcilu vietu piknikam, netālu no Vasaras ceļa. Vasaras ceļš ir forša vieta: tur pāri visai upei ir lieli akmeņi, pa kuriem teorētiski var šķērsot upi (ja vien ūdens nav pāri akmeņiem). Esmu to šķērsojusi vienā citā Amatas divdiennieka pārgājienā, kuru diemžēl nesafotografēju un nesafilmēju.

Bet mūsu piknika vieta – kas par skatu, vai ne? 🙂

Baltais avots

Nu jau atpakaļceļā un nostāk no Amatas aizsoļojām līdz vēl vienai skaistai vietai: Baltajam avotam. Tas ir nosaukts par baltu, jo… tas nāk no diezgan gaišas alas. 🙂 Iedzērām svaigi saldeno avota ūdeni, sataisījām bilžukus un laidām tālāk.

Mājupceļā salasi tēju visai vasarai

Maija beigas ir labs laiks, kad doties pļavās salasīt gaiļbiksīšu ziedus tējai. Tas ir super vienkārši, un pilnībā bezmaksas. Salasi ziedkopas, nes mājās, noskalo un nožāvē, un kaltē cepeškrāsnī uz mazāko iespējamo temperatūru, līdz ziedi ir sausi. Uzglabā noslēgtā traukā.

Man nebija līdzi neviena kārbiņa un pat ziploc maisiņš, tāpēc ziedus salasīju un aizvedu mājās džemperī.

Ja ir luste eksperimentēt, daļu no ziediem vari pārliet ar baltvīnu un atstāt uz krietnu laiku (ar to es domāju – nedēļām) ievilkties. Būs persiku salds vīns! Neesmu mēģinājusi, bet varbūt nākampavasar… 🙂

Izmēģini maršrutu arī tu – un padalies savos iespaidos!
Pārgājiena maršruts ir pieejams Dari Lietas Outdooractive profilā. Veiksmīgu iešanu! 🙂

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *